İnstitutumuzda əməkdaşlıq görüşü keçirildi
30 oktyabr 2019-cu il tarixində AMEA Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunun direktoru, hüquq üzrə elmlər doktoru, professor, Milli Məclisin deputatı, Azərbaycan - Gürcüstan Parlamentlərarası İşçi Qrupunun üzvü xanım Aytən Mustafazadə ilə "Soydaş" İctimai Birliyinin rəhbərliyi arasında birgə əməkdaşlıq görüşü keçirildi.
İşgüzar görüşdə "Soydaş Haqqında” qanun layihəsinin hazırlanmasının vacibliyi, Miqrasiya sahəsindəki problemlərin həll edilməsi və gürcüstanlı soydaşlarımızın təhsil sahəsində üzləşdikləri problemlərin həll edilməsi kimi vacib məsələlər müzakirə edildi.

A collaboration meeting was held at our institute
On October 30, 2019, a joint meeting was held between the director of the Institute of Law and Human Rights of ANAS, a doctor of legal sciences, a professor, a member of the Azerbaijani-Georgian inter-parliamentary working group Aiten Mustafazade and the leadership of the Soydash Public Association.
At the business meeting, the importance of developing a Friendship Law, solving problems in the field of migration and solving the problems that our Georgian compatriots in the field of education faced, was discussed.