YAP Yasamal Rayon Təşkilatının Zəfər gününə həsr olunmuş iclası keçirilib
4 noyabr tarixində Yeni Azərbaycan Partiyası (YAP) Yasamal Rayon Təşkilatının, Yasamal Rayon İcra Hakimiyyətinin və Müdafiə Nazirliyinin birgə təşkilatçılığı ilə “Zəfər günü”nə həsr olunmuş “Qəhrəmanlıq salnaməsi” adlı tədbir keçirilmişdir.
Tədbirdə Milli Məclisin deputatları, müvafiq dövlət qurum və komitələrin əməkdaşları, şəhid ailələrinin üzvləri, qazilər və KİV nümayəndələri iştirak etmişlər.
Tədbirdə qeyd olunmuşdur ki, İkinci Qarabağ savaşında qazanılan möhtəşəm qələbə tariximizin ən parlaq səhifəsidir. Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin qətiyyətli mövqeyi və Azərbaycan Ordusunun şücaəti nəticəsində 30 ilə yaxın işğal altında qalan torpaqlarımız azad edildi. Cəmi 44 gün ərzində Ermənistan ordusu acınacaqlı şəkildə məğlub oldu, düşmən layiq olduğu cəzanı aldı. Azərbaycan xalqı əbədi olaraq doğma torpaqlarına qovuşdu.
Tədbirdə YAP-ın İnstitut üzrə ilk partiya təşkilatının Yeni Azərbaycan Partiyası Təşkilatının sədri İlqar Xəlilov da iştirak etmişdir.

A meeting dedicated to the Victory Day was held in the YAP Yasamal district organization
An event entitled “Chronicle of Heroism” and dedicated to the “Victory Day” was held on November 4. The event was jointly held by the Yasamal district organization of the New Azerbaijan Party (YAP), Executive power of Yasamal district and the Ministry of Defense.
The event was attended by deputies of the Milli Majlis, employees of relevant state institutions and committees, members of families of martyrs, veterans and media representatives.
At the event it was noted that the great victory won in the Second Karabakh War is the brightest page in our history. As a result of the decisive position of the victorious Commander-in-Chief Ilham Aliyev and the courage of the Azerbaijani Army, our lands, which had been under occupation for almost 30 years, were liberated. In just 44 days, the Armenian army suffered a crushing defeat and suffered a well-deserved punishment. The Azerbaijani people returned to their native lands forever.
The event was also attended by Ilgar Khalilov, the chairman of the Institute’s first YAP party organization.