YAP Yasamal Rayon Təşkilatının Zəfər gününə həsr olunmuş iclası keçirilib
4 noyabr tarixində Yeni Azərbaycan Partiyası (YAP) Yasamal Rayon Təşkilatının, Yasamal Rayon İcra Hakimiyyətinin və Müdafiə Nazirliyinin birgə təşkilatçılığı ilə “Zəfər günü”nə həsr olunmuş “Qəhrəmanlıq salnaməsi” adlı tədbir keçirilmişdir.
Tədbirdə Milli Məclisin deputatları, müvafiq dövlət qurum və komitələrin əməkdaşları, şəhid ailələrinin üzvləri, qazilər və KİV nümayəndələri iştirak etmişlər.
Tədbirdə qeyd olunmuşdur ki, İkinci Qarabağ savaşında qazanılan möhtəşəm qələbə tariximizin ən parlaq səhifəsidir. Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin qətiyyətli mövqeyi və Azərbaycan Ordusunun şücaəti nəticəsində 30 ilə yaxın işğal altında qalan torpaqlarımız azad edildi. Cəmi 44 gün ərzində Ermənistan ordusu acınacaqlı şəkildə məğlub oldu, düşmən layiq olduğu cəzanı aldı. Azərbaycan xalqı əbədi olaraq doğma torpaqlarına qovuşdu.
Tədbirdə YAP-ın İnstitut üzrə ilk partiya təşkilatının Yeni Azərbaycan Partiyası Təşkilatının sədri İlqar Xəlilov da iştirak etmişdir.

Состоялось собрание Ясамальской районной организации Партии «Ени Азербайджан», посвященное Дню Победы
4 ноября при совместной организации Ясамальской районной организации Партии «Ени Азербайджан» (ПЕА), Исполнительной власти Ясамальского района и Министерства обороны состоялось мероприятие под названием «Хроника героизма», посвященное «Дню Победы».
В мероприятии приняли участие депутаты Милли Меджлиса, сотрудники соответствующих государственных учреждений и комитетов, члены семей шехидов, гази и представители СМИ.
На мероприятии было отмечено, что Великая Победа, одержанная во Второй карабахской войне, является ярчайшей страницей нашей истории. Вследствие решительной позиции победоносного Главнокомандующего Ильхама Алиева и храбрости Азербайджанской Армии были освобождены наши земли, находившиеся под оккупацией около 30 лет. Всего за 44 дня армянская армия потерпела сокрушительное поражение, враг понес заслуженное наказание. Азербайджанский народ навсегда воссоединился с родными землями.
В мероприятии также принял участие председатель первой партийной организации ПЕА при Институте, Ильгар Халилов.