Təcrübədə olan tələbələrə seminar məşğələsi keçirilib
17 aprel 2018-ci iltarixdə AMEA Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunda Bakı Dövlət Universitetinin Tarix fakültəsinin Regionşünaslıq (Amerika və Qafqaz üzrə) ixtisasının elmi istehsalat təcrübəsinə yeni başlayan tələbələri üçün seminar məşğələsi keçirilib.
Seminarda İnstitutun Elmi işlər üzrə direktor müavini, f.ü.e.d Lalə Əhmədova institut və şöbələrin fəaliyyəti haqqında slayd təqdimatla çıxış edərək tələbələrə məlumat verib.
Daha sonra Beynəlxalq əlaqələr və insan hüquqları şöbəsinin müdiri, s.e.ü.f. d Elşad Mirbəşiroğlu tələbələrlə Azərbaycan-Ermənistan və Azərbaycan-Amerika münasibətləri mövzusunda analitik söhbət aparıb. Həmçinin tələbələri maraqlandıran suallar cavablandırılıb.

A seminar was held for student-interns
On April 17, 2018 in the Institute of Law and Human Rights of ANAS a seminar was held for students on “Regional Studies” (USA and Caucasus) specialty of the Faculty of History of the Baku State University, which started for the practice.
Lala Akhmedova, deputy director of the Institute on science issues, Doctor of Philology, made a presentation and informed the students about the activities of the Institute and its departments.
Then, the head of the International Relations and Human Rights Department, Ph.D. in Political Sciences, Elshad Mirbashiroglu conducted an analytical conversation with students on the issues of Azerbaijan-Armenia and Azerbaijan-US relations. He also answered questions interested the students.