Ümumdünya ticarət təşkilatı (ÜTT) tərəfindən AMEA-nın doktorantura pilləsində təhsil alan tələbələri üçün ÜTT katibliyində tədqiqat aparmaq imkanı ilə bağlı təşkil olunan proqram haqqında
Ümumdünya Ticarət Təşkilatı (ÜTT) tərəfindən AMEA-nın doktorantura pilləsində təhsil alan tələbələri üçün ÜTT Katibliyində tədqiqat  aparmaq imkanı ilə bağlı təşkil olunan Proqram haqqında
E L A N
Nəzərinizə çatdırırık ki, Ümumdünya Ticarət Təşkilatı (ÜTT) tərəfindən ÜTT-yə üzv olan və müsahidəçi ölkələrin  doktorantura pilləsində təhsil alan tələbələri üçün il ərzində ÜTT Katibliyində tədqiqat (3-6 ay)  aparmaq imkanı təklif olunur. Proqramın əsas məqsədi inkişaf etməkdə olan ölkələrdə ÜTT ilə bağlı məsələlər üzrə akademik bilik və təcrübələrin genişləndirilməsinə töhfə verməkdən ibarətdir. Namizədləri irəli sürüləcək şəxslər iqtisadiyyat, hüquq, beynəlxalq münasibətlər üzrə doktorantura pilləsində təhsil almalı, dissertasiyalarının yazılmasının son mərhələsində olmalı və ingilis dilini bilməlidirlər. Seçilmiş şəxslərə ÜTT Katibliyi tərəfindən gündəlik olaraq 60 İsveçrə frankı məbləgində məvacib veriləcək və beynəlxalq nəqliyyat xərcləri ödəniləcəkdir.
Proqramda iştirak etmək istəyənlər (AMEA-nın İnsan Hüquqları İnstitutunun doktorantura pilləsində təhsil alan və ingilis dilini yüksək səviyyədə bilən) 06 dekabr 2013-cü il tarixinədək AMEA-nın İnsan Hüquqları İnstitutunun elmi katibi S. Qaramollayevaya müraciət etməlidirlər:

About the program, organized by the world trade organization (wto), for doctoral students of anas to provide an opportunity of conducting research at the wto secretariat
About the Program, organized by the World Trade Organization (WTO), for doctoral students of ANAS to provide an opportunity of conducting research at the WTO Secretariat
A N N O U N C E M E N T
We inform you that the World Trade Organization afford an opportunity of conducting research (3-6 months) within a year at the WTO Secretariat for doctoral students from member states and observers of the WTO. The main objective of the Program is to contribute in the developing countries the enlargement of academic knowledge and experiences on issues related to the WTO. Applicants must be undertaking a PhD in economics, law and international relations, be in writing-up stage of the thesis and speak English. A daily allowance of 60 swiss francs, and international transportation costs of selected students will be covered by the WTO Secretariat.
Persons interested in the Program (doctoral students of the Institute on Human Rights of ANAS and speaking English at a high level) should refer to the Scientific Secretary of the Institute on Human Rights of ANAS Garamollaeva S. up to December 6, 2013.