ADA Universitetinin əməkdaşı Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunda təqdimat keçirib
Noyabrın 28-də Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunda ADA Universitetinin Tələbə qəbulu şöbəsinin əməkdaşı Mahnur Abbasova İnstitutun gənc kadrlarına 2024-2025-ci tədris ilində magistratura səviyyəsində tədris olunacaq ixtisas istiqamətləri üzrə təqdimat keçirib.
Təqdimatda ADA Universitetinin ingilis dilində, ADA Qazax Mərkəzinin azərbaycan dilində tədris olunan ixtisasları, həmçinin ADA Vaşinqton Mərkəzinin ikili diplom proqramları barədə ətraflı məlumat verilib.
Qeyd edək ki, bu proqram müxtəlif dövlət və özəl qurumlarda çalışmaq istəyən, o cümlədən baza təhsillərini təklif edilən ixtisaslar üzrə dəyişməklə, əyani və ya distant formada magistr pilləsində davam etdirməyi arzu edənlər üçün nəzərdə tutulub.

Сотрудница Университета АДА выступила с презентацией в Институте права и прав человека
28 ноября сотрудница Отдела по приему студентов университета АДА Махнур Аббасова, провела презентацию для молодых кадров Института права и прав человека по специальностям, прием на которые будет осуществляться по программе магистратуры в 2024-2025 учебном году.
В презентации была представлена подробная информация о специальностях Университета АДА, обучение по которым осуществляется на английском языке, в Газахском центре АДА, преподавание в котором осуществляется на азербайджанском языке, а также программе двойного диплома Университета АДА с Университетом Джорджа Вашингтона.
Следует отметить, что данная программа предназначена для желающих работать в различных государственных и частных учреждениях, в том числе для продолжения базового образования в магистратуре, в очной или дистанционной форме в зависимости от предложенной специальности.