İnstitutda Mülkü Müdafiə məşqi keçirildi
13 iyun 2017-ci il tarixində AMEA Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunda 2017-ci il üçün təsdiq olunmuş Mülkü Müdafiə tədbirlər planına uyğun olaraq, “Fövqaladə hadisələrin nəticələrinin aradan qaldırılması zamanı Mülkü müdafiə orqan və qüvvələrinin idarə edilməsinin təşkili” mövzusunda İnstitutun rəhbər heyəti ilə birgə Mülkü Müdafiə məşqi keçirildi.
Məşqin keçirilməsində əsas məqsəd İnstitutun rəhbər heyəti tərəfindən MM planının öyrənilməsi və dəqiqləşdirilməsi, MM planına əsasən öz xidməti vəzifələrinin dəqiq öyrənilməsi, Fövqaladə hadisələrin nəticələrini aradan qaldırarkən xəbərdarlıq və idarəetmə qaydalarının sxem üzrə məşq edilməsi idi.

Civil defense training was held at the institute
The Civil Defense training on the topic “The organization of the management of the Civil defense body and forces while eliminating the consequences of the emergency events” was held at the Institute on Law and Human Rights on June 13, 2017, according to the action plan of Civil Defense approved for 2017.
The main purpose of the training was to study and specification of the plan of CD by the leading staff , a detailed study of their duties according to CD, training of warning and management regulations while eliminating the consequences of emergency.