İnstitutda gənclər üçün növbəti məlumat sessiyası keçirilib
Hüquq və İnsan Haqları İnstitutu martın 17-də 24 nəfər gənc üçün “Sosial davranış. Polis və gənclər” mövzusunda məlumat sessiyası təşkil edib.
Gənclər üçün nəzərdə tutulan bu sessiyada sosial davranışın müxtəlif aspektləri, hüquqi normalar və onların insan hüquqları ilə əlaqəsi, həmçinin rəqəmsal mühitdəki sosial davranışların müasir təhdidləri müzakirə olunub.
Sessiyada İnstitutun təlimçi-eksperti Zümrüd Əlizadə və təlimçi Əmrah Rəhimli etik dəyərlərə və sosial normativlərə əsaslanan davranış təsirləri, fərdi və kollektiv məsuliyyət, pozitiv və neqativ davranış, habelə ayrı-seçkiliyin yolverilməzliyi, gender və irqi bərabərlik, ifadə azadlığı kimi əsas prinsiplərdən bəhs ediblər. Eyni zamanda, insan hüquqlarının təmin olunmasında polisin rolu, polisin etik davranış kodeksi kimi vacib mövzular üzrə müzakirələr aparılıb.
Qeyd edək ki, bu cür məlumat sessiyaları sosial davranışın müxtəlif aspektləri ilə bağlı vacib məsələləri müzakirə etməklə yanaşı, gənclərin hüquq sahəsindəki anlayışlarını dərinləşdirmək, onların sosial davranışlarını daha məsuliyyətli şəkildə formalaşdırmaq üçün lazımlı bir töhfədir.

The Institute held the next information session for youth
On March 17, the Institute of Law and Human Rights organized an information session for 24 young people on the topic “Social Behavior. Police and Youth”.
In this session, designed for young people, various aspects of social behavior, legal norms and their relationship with human rights, as well as contemporary threats to social behavior in the digital environment were discussed.
During the session, the Institute's trainer - expert Zumrud Alizade and trainer Amrah Rahimli discussed the fundamental principles of behavioral influences based on ethical values ​​and social norms, individual and collective responsibility, positive and negative behavior, as well as the inadmissibility of discrimination, gender and racial equality, and freedom of expression.
Additionally, discussions were held on important topics such as the role of the police in ensuring human rights and the police code of ethics.
It should be noted that, in addition to discussing important issues related to various aspects of social behavior, such information sessions are a necessary contribution to deepening the young people's legal knowledge and shaping their social behavior.