İnstitutun rəhbəri Naxçıvan MR-in Ombudsmanı ilə görüşüb
“İnsan Hüquqları Aylığı” çərçivəsində Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunun (İnstitut) İdarə Heyətinin sədri Məhəmməd Quluzadə iyunun 14-də Naxçıvan MR İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Günay Rzayeva ilə görüşüb.
Ombudsman Naxçıvanda insan hüquq və azadlıqları sahəsində görülən işlər və maarifləndirmə tədbirləri haqqında ətraflı məlumat verib. Daha sonra İnstitutun rəhbəri M.Quluzadə İnstitutun fəaliyyət istiqamətləri, insan hüquqları sahəsində tədqiqat və maarifləndirmə, dərc edilən vəsaitlər, “Hüquq və insan haqları virtual kitabxanası"nın yaradılması və gələcək planlar barədə ətraflı məlumat verib.
Görüş çərçivəsində Hüquq və İnsan Haqları İnstitutu ilə Naxçıvan MR Ombudsman Aparatı arasında əməkdaşlığın gələcək perspektivləri müzakirə edilmişdir.

A meeting with the Ombudsman of the Autonomus Republic of Nakhchivan was held
On June 14, a meeting was held within the framework of the “Human Rights Month” between the Chairman of the Board of the Institute of Law and Human Rights, Mahammad Guluzade and the Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Autonomous Republic of Nakhchivan, Gunay Rzayeva.
The Ombudsman gave detailed information about the work implemented in the field of human rights and freedoms and educational activities in Nakhchivan. In his turn, M. Guluzade spoke about the activities of the Institute, research and education in the field of human rights, published materials, the creation of “Virtual Library of Law and Human Rights” and future plans.
During the meeting, further prospects for cooperation between the Institute of Law and Human Rights and the Office of the Ombudsman of the Autonomous Republic of Nakhchivan were discussed.