İnstitutun rəhbəri Naxçıvan MR-in Ombudsmanı ilə görüşüb
“İnsan Hüquqları Aylığı” çərçivəsində Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunun (İnstitut) İdarə Heyətinin sədri Məhəmməd Quluzadə iyunun 14-də Naxçıvan MR İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Günay Rzayeva ilə görüşüb.
Ombudsman Naxçıvanda insan hüquq və azadlıqları sahəsində görülən işlər və maarifləndirmə tədbirləri haqqında ətraflı məlumat verib. Daha sonra İnstitutun rəhbəri M.Quluzadə İnstitutun fəaliyyət istiqamətləri, insan hüquqları sahəsində tədqiqat və maarifləndirmə, dərc edilən vəsaitlər, “Hüquq və insan haqları virtual kitabxanası"nın yaradılması və gələcək planlar barədə ətraflı məlumat verib.
Görüş çərçivəsində Hüquq və İnsan Haqları İnstitutu ilə Naxçıvan MR Ombudsman Aparatı arasında əməkdaşlığın gələcək perspektivləri müzakirə edilmişdir.

Глава Института встретился с Омбудсменом Нахчыванской АР
14 июня в рамках «Месячника прав человека» председатель правления Института права и прав человека (Института) Магомед Гулузаде встретился с Уполномоченным по правам человека (омбудсменом) Нахчыванской АР Гюнай Рзаевой.
Омбудсмен предоставила подробную информацию о проделанных в Нахчыване работах и просветительских мероприятиях в сфере прав и свобод человека.  В свою очередь, руководитель Института М.Гулузаде, также   подробно рассказал о направлениях деятельности Института, исследованиях и  образовании в области прав человека, опубликованных материалах, создании «Виртуальной библиотеки права и прав человека» и планах на будущее.
В рамках встречи были обсуждены дальнейшие перспективы сотрудничества между Институтом права и прав человека и Аппаратом омбудсмена Нахчыванской АР.