Rəşad Afad oğlu Qurbanov, Ramin Afad oğlu Qurbanov: “Avropa və Avrasiyanın məhkəmə sistemləri” (elmi ensiklopediya nəşri)
Bu cild Avropanın və Avrasiya dövlətlərinin məhkəmə sistemlərində üç cildlik elmi və ensiklopedik nəşrin birinci hissəsidir. Bu cild Qərbi və Şimali Avropa məhkəmə sistemləri araşdırılır.İkinci cilddə Cənubi və Şərqi Avropa ölkələrinin məhkəmə sistemləri təqdim olunmuşdur, üçüncü cild isə Avrasiya regionu ölkələrinin məhkəmə sistemlərini nəzərdən keçirir, həmçinin Avropa və Avrasiya ölkələrinin məhkəmə sistemlərinin müqayisəli hüquqi təhlili təmin edir, məhkəmə sistemləri haqqında ümumi statistik məlumatlar verir və hər bir ölkə üçün məhkəmələrin effektivliyini qiymətləndirir.
Elmi ensiklopedik nəşr Rusiyada və xarici ölkələrdə məhkəmə sisteminin təşkili ilə maraqlanan tələbələr, magistr tələbələri, hüquq məktəbləri və fakültələri müəllimləri, eləcə də tədqiqatçılar, hakimlər, məmurlar və digər mütəxəssislər üçün nəzərdə tutulmuşdur.

Рашад Афад оглы Курбанов, Рамин Афад оглы Курбанов: "Судебные системы Европы и Евразии <br />(научно-энциклопедическое издание)
Настоящий том является первой частью трехтомного научно-энциклопедического издания о судебных системах государств Европы и Евразии. В данном томе рассмотрены судебные системы стран Западной и Северной Европы. Во втором томе представлены судебные системы стран Южной и Восточной Европы, в третьем томе рассмотрены судебные системы стран евразийского региона, а также представлен сравнительно-правовой анализ судебных систем государств Европы и Евразии, приводятся общие статистические данные по судебным системам и оценка эффективности судов по каждой стране.
Научно-энциклопедическое издание предназначено для студентов, аспирантов, преподавателей юридических вузов и факультетов, а также для научных сотрудников, судей, государственных служащих и других специалистов, интересующихся вопросами организации судебной системы в России и зарубежных странах.