Mətbuatda “Hüquq və insan haqları virtual kitabxanası” haqqında hesabat xarakterli məqalə dərc olunub
“Xalq qəzeti”nin 193(30309) saylı, 8 sentyabr 2023-cü il buraxılışında “Ulu öndərə həsr olunmuş virtual kitabxana” adlı məqalə dərc olunub. Məqalədə ulu öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illiyi münasibətilə yaradılan “Hüquq və insan haqları virtual kitabxanası”nın 4 ay ərzində geniş oxucu kütləsi toplayaraq hüquqşünasların və cəmiyyətin digər ziyalı təbəqəsinin böyük marağına səbəb olması qeyd olunur.
Bundan başqa, kitabxanada yer alan kitabların və vəsaitlərin sayının artıq 243-ə çatması və bu sistemə 31 mindən çox girişin olması təqdirəlayiq hal olaraq diqqətə çatdırılır. Ən çox yüklənən 5 kitab “Cinayət hüququ”, “Kommersiya (sahibkarlıq) hüququ”, “Ailə hüququ” mövzularındadır və aktual olaraq qalmaqdadır.
“Hüquq və insan haqları virtual kitabxanası”nın bundan sonrakı fəaliyyəti digər hüquqi mövzularda da yüklənmələrin fəallaşmasını zəruri edir.

The reporting article on “Virtual Library of Law and Human Rights” was published in Media
On September 8, 2023, the article named “Virtual library dedicated to Great Leader” was published in “Khalg” newspaper edition No. 193 (30309). As stated in the article,within 4 month period, “Virtual Library of Law and Human Rights,” created on the occasion of the 100th anniversary of the Great Leader Heydar Aliyev, gathered quite a readership and raised a great interest among lawyers and received a wide publicity.
In addition, the number of books and materials in the library has already reached 243, and the presence of more than 31 thousand hits to this library indicates success. The top five most downloaded books are “Criminal Law”, “Commercial (Business) Law”, “Family Law” and continue to remain relevant.
The further activity of the “Virtual Library of Law and Human Rights” requires the activation of downloads on other legal topics as well.