Əməkdaşımız Eldəniz Mehrəliyev “Aktiv vətəndaş-4” müsabiqəsinin qalibi seçilib
6 dekabr tarixində İnstitutumuzun əməkdaşları Eldəniz Mehrəliyev və Araz Abdullasoy Onlayn İctimai Nəzarət Platforması www.enezaret.az layihəsinin rüblük yekunlarına dair keçirilmiş dəyirmi masada iştirak etmişlər.
Bu platformanın yaradılmasında əsas məqsəd ictimai maraq doğuran bəzi məsələlər (yollar, infrastruktur, abadlıq və s.) ilə bağlı vətəndaşlardan video və foto sübutlarla məlumat almaq və onların aidiyyəti dövlət orqanlarında həllinə nail olmaqdır.
Rübün nəticələrinə görə müxtəlif dövlət qrumlarının fəaliyyəti müxtəlif təltiflər və təşəkkürnamələrlə qiymətləndirilib. Həmçinin, İnstitutumuzun gənc əməkdaşı Eldəniz Mehrəliyev platforma tərəfindən keçirilən “Aktiv vətəndaş-4” müsabiqəsinin qalibi seçilmişdir. Əməkdaşımız platformaya 28 müraciət göndərməklə birinci yerə çıxmışdır.

Our employee Eldaniz Mehraliyev was chosen as the winner of the “Active Citizen-4” contest
On December 6, employees of our Institute Eldaniz Mekhraliyev and Araz Abdullasoy took part in a round table dedicated to the quarterly results of the project “Online Public Oversight Platform” www.enezaret.az
The main purpose of creating this platform is to receive information from citizens with video and photo evidence on certain issues of public interest (roads, infrastructure, landscaping, etc.) and seek to solve these problems through fruitful cooperation with relevant government agencies.
According to the results of the quarter, the activities of a number of state bodies were given various awards and letters of thanks. A young employee of our Institute, Eldeniz Mehraliyev, also became the winner of the Active Citizen-4 contest, he came out on top by sending 28 requests to the platform.