Əməkdaşımız BDU-nun Hüquq fakültəsinin təşkil etdiyi debatda iştirak edib
19 dekabr tarixində İnstitumuzun əməkdaşı İsaməddin Xamoyev Bakı Dövlət Universitetində təşkil edilmiş “Səhnələşdirilmiş parlament debatı” adlı simulyasiya tədbirində iştirak etmişdir. Bakı Dövlət Universitetinin SABAH Qruplarının və Hüquq fakültəsinin tələbələrinin birgə iştirakı ilə keçirilmiş tədbirdə “Sosial təhlükəsizlik haqqında” Qanun layihəsi müzakirə edilmişdir.
Tədbir tələbələrin parlament debatı aparmaq mədəniyyətinin, hüquq düşüncəsi və hüquq mədəniyyətinin, normativ hüquqi aktlara müstəqil münasibət bildirmək, mühakimə irəli sürmək və təhlillər aparmaq bacarıqlarının formalaşdırılması, həmçinin, natiqlik bacarıqlarının inkişaf etdirilməsi və tələbələrin normayaradıcılıq prosesinə fəal surətdə cəlb edilməsi məqsədilə təşkil olunmuşdur.
Tədbirdə Bakı Dövlət Universitetinin hüquq fakültəsinin dekanı h.ü.f.d., Zaur Əliyev, BDU-nun “Əmək və ekologiya hüququ” kafedrasının müəllimi h.ü.e.d., professor Mais Əliyev, Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasının hüquq kafedrasının müdiri, h.ü.e.d., professor, İsaxan Vəliyev və Azərbaycan Respublikası Dövlət Gömrük Komitəsinin Akademiyasının hüquq və humanitar elmlər kafedrasının müdiri, h.ü.f.d., Hakim Əzizov və başqaları iştirak etmişlər.

Наш сотрудник принял участие в дебатах, организованных юридическим факультетом БГУ
19 декабря сотрудник нашего Института Исамеддин Хамоев принял участие в мероприятии с использованием имитационного моделирования под названием «Постановочные парламентские дебаты».Мероприятие было организовано в Бакинском Государственном Университете. Проект закона «О социальной безопасности» был обсуждён при совместном участии студентов групп SABAH и юридического факультета Бакинского Государственного Университета .
Мероприятие было организовано с целью формирования культуры ведения парламентских дебатов, правосознания и правовой культуры студентов, самостоятельного отношения к нормативным правовым актам, умения рассуждать и анализировать, а также развивать навыки публичного выступления и активно привлекать студентов в нормотворческий процесс.
В мероприятии участвовали декан юридического факультета Бакинского Государственного Университета д.ф.ю.н., Заур Алиев, преподаватель кафедры «Трудового и экологического права» БГУ, профессор д.ю.н., Маис Алиев, заведующий юридической кафедрой Академии Государственного Управления при Президенте Азербайджанской Республики, д.ю.н., профессор Исахан Велиев и заведующий кафедрой юридических и гуманитарных наук Академии Государственного Таможенного комитета Азербайджанской Республики, д.ф.ю.н., Хаким Азизов и другие.