Təlimçi əməkdaşlarımız təlim sessiyalarında iştirak ediblər
17-18 oktyabr tarixlərində BMT-nin İnkişaf Proqramının Azərbaycandakı nümayəndəliyinin təşkilatçılığı ilə “Azərbaycanda institusional potensialın gücləndirilməsi vasitəsi ilə insan hüquqlarına əsaslanan yanaşmanın aktuallaşdırılması” layihəsi çərçivəsində “Yerli milli insan hüquqları institutlarının ekspertləri üçün Biznes və insan hüquqları və milli insan hüquqları institutlarının rolu haqqında təlimçilərin təlimi sessiyaları” mövzusunda təlim keçirilib.
Təlimin aparıcısı Sloveniyanın Nyu Universitetinin əməkdaşı, hüquq üzrə fəlsəfə doktoru, professor Jernej Letnar Çerniç olmuşdur.
Təlimdə “Biznesdə insan hüquqlarının müdafiəsi və insan hüquqlarının dövlət vəzifəsi”, “Biznes və insan hüquqlarında milli insan hüquqları institutlarının rolu”, “İnsan hüquqlarına bağlı korporativ məsuliyyət” və digər mövzularda sessiyalar keçirilmişdir.
Tədbirdə institutumuzu Araz Abdullasoy və Fərid Ələkbərov təmsil etmiş, sonda təlim iştirakçılarına sertifikatlar təqdim olunmuşdur.

Сотрудники нашего института приняли участие в тренинговых сессиях
17-18 октября в рамках проекта «Актуализация подхода, основанного на правах человека, посредством усиления институционального потенциала в Азербайджане», организованного Программой развития представительства ООН в Азербайджане, был проведён тренинг на тему «Роль бизнеса, прав человека и национальных институтов по правам человека для местных национальных экспертов институтов по правам человека».
Тренинг вёл сотрудник Университета Нью Словении, доктор философии по юридическим наукам, профессор Джерней Летнар Чернич.
В процессе обучения были проведены сессии на темы «Защита прав человека в бизнесе и государственные обязательства в области прав человека», «Роль национальных институтов по правам человека в бизнесе и области прав человека», «Корпоративная ответственность за соблюдение прав человека» и другие.
На этом мероприятии наш институт представляли Араз Абдулласой и Фарид Алекперов, в конце участникам тренинга были вручены сертификаты.