İnstitutun nümayəndəsi tədbirdə iştirak edib
Hüquq və İnsan Haqları İnstitutu İdarə Heyəti sədrinin müavini Natəvan Rüstəmova 27 fevral 2023-cü il tarixində Onlayn İctimai Nəzarət Platforması www.enezaret.az layihəsinin rüblük yekunlarına dair dəyirmi masada iştirak edib.
“E-nəzarət” platforması vətəndaşların ictimai iştirakçılıq hüququnun təmin edilməsi və ictimai nəzarətin həyata keçirilməsi baxımından səmərəli bir alətdir. Platformadan istifadə edən vətəndaşlarımız öz icmalarında mövcud olan infrastruktur və abadlıq işləri ilə əlaqədar problemləri dövlət orqanlarının diqqətinə çatdırıb, onların həllində iştirak etmiş olurlar.

Представительница Института приняла участие в мероприятии
27 февраля 2023-го года заместитель председателя правления Института права и прав человека Натаван Рустамова приняла участие в круглом столе, посвященном квартальным итогам проекта «Онлайн-платформа общественного контроля» www.enezaret.az
Платформа «E-nəzarət» является эффективным инструментом с точки зрения обеспечения права граждан на общественное участие и осуществления общественного контроля. Наши граждане, используя онлайн-платформу, доводят до сведения государственных органов существующие в их сообществах проблемы, связанные с инфраструктурой и проводимыми работами по благоустройству, а также участвуют в их решении.