İnstitutun nümayəndəsi tədbirdə iştirak edib
Hüquq və İnsan Haqları İnstitutu İdarə Heyəti sədrinin müavini Natəvan Rüstəmova 27 fevral 2023-cü il tarixində Onlayn İctimai Nəzarət Platforması www.enezaret.az layihəsinin rüblük yekunlarına dair dəyirmi masada iştirak edib.
“E-nəzarət” platforması vətəndaşların ictimai iştirakçılıq hüququnun təmin edilməsi və ictimai nəzarətin həyata keçirilməsi baxımından səmərəli bir alətdir. Platformadan istifadə edən vətəndaşlarımız öz icmalarında mövcud olan infrastruktur və abadlıq işləri ilə əlaqədar problemləri dövlət orqanlarının diqqətinə çatdırıb, onların həllində iştirak etmiş olurlar.

Representative of the Institute took part in the event
On February 27, 2023, Deputy Chairman of the Board of the Institute of Law and Human Rights, Natavan Rustamova took part in a round table dedicated to quarterly results of the project “Online Public Oversight Platform”  www.enezaret.az
The “E-nəzarət” platform is an effective tool in terms of ensuring the right of citizens to public participation and providing public control. Our citizens who use the platform bring to the attention of government authorities the problems existing in their communities and related to infrastructure and improvement works, and participate in their solution as well.