AMEA insan hüquqları üzrə elmi tədqiqat İnstitutu 2013-cü ilə fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktoranturaya və dissertanturaya qəbul elan edir
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Rəyasət Heyətinin 23/3 №-li 20 noyabr 2013-cü il tarixli qərarına əsasən fəlsəfə doktoru proqramı üzrə doktoranturaya və ya dissertanturaya (ali təhsili olan ali təhsil pilləsinin magistratura səviyyəsini bitirən, yaxud təhsili ona bərabər tutulan) Azərbaycan Respublikasının vətəndaşları müsabiqə əsasında qəbul olunurlar.
Doktoranturaya və ya dissertanturaya qəbul üçün aşağıdakı sənədlər təqdim edilir:
• ərizə ( institut rəhbərinin adına);
• kadrların şəxsi-qeydiyyat vərəqi;
• tərcümeyi-hal;
• iş yerindən xasiyyətnamə;
• 3 ədəd fotoşəkil (3x4 sm ölçüdə);
• iş stajı olanlar üçün əmək kitabçasından çıxarış;
• çap olunmuş elmi işlərin siyahısı və ya seçilmiş ixtisas üzrə referat;
• ali təhsil müəssisəsini bitirmək haqqında diplomun müvafiq qaydada təsdiq edilmiş sureti (xarici ölkələrdə təhsil almış Azərbaycan Respublikasının vətəndaşları üçün təhsil haqqında sənədlərin tanınması haqqında şəhadətnamə);
• şəxsiyyəti təsdiq edən sənədin surəti.
Doktoranturaya və ya dissertanturaya qəbul olmaq istəyənlər ixtisas fənnindən, xarici dildən və fəlsəfədən ali təhsil pilləsinin magistratura səviyyəsi üçün qüvvədə olan tədris proqramları həcmində qəbul imtahanları verirlər.
Doktoranturaya və ya dissertanturaya sənədlər noyabr ayının 27-dən dekabr ayının 20-dək qəbul edilir.

Scientific-research institute on human rights of anas announces the admission of students to phd training programs for 2013.
According to the decision 23/3 of the Presidium of the Azerbaijan National Academy of Sciences dated 20 November 2013, Azerbaijani citizens (who have a master’s degree or its equivalent) are admitted to doctoral programs on the basis of competitive examinations.
The following documents should be presented for the admission to doctoral programs:
• Application (addressed to the head of the Institute);
• Personal data sheet of the staff;
• Biography;
• Job reference;
• 3 photos (in 3x4 cm size);
• Work book excerpt for those who have work experience;
• List of published scientific works or abstract on chosen specialty;
• A copy of the diploma, confirmed according to the rules (those who have studied abroad should present a certificate confirming the recognition of educational documents);
• A copy of the certificate of identity.
Those who want to be admitted to the doctoral programs should pass specialty, foreign language and philosophy exams within the curricula of master’s level education.
The documents for the admission to doctoral programs will be accepted from 27 November till 20 December.