Qonaq elmi işçilərin mübadiləsi proqramı
“Qonaq elmi işçilərin mübadiləsi proqramı” çərçivəsində elmi tədqiqatın yekun təqdimatı keçirilmişdir
Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Azərbaycan Respublikasının Beynəlxalq İnkişafa Yardım Agentliyi (AIDA) və Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Hüquq və İnsan Haqları İnstitutu ilə birgə elmi tədqiqatların aparılması məqsədilə “Qonaq elmi işçilərin mübadiləsi proqramı” həyata keçirilməkdədir.
2016-cı ilin aprel-iyul aylarında Sarayevo Universitetinin Hüquq fakültəsinin dekan müavini Edin Halapic elmi tədqiqatın aparılması məqsədilə Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunda araşdırma aparmışdır. Edin Halapic “Post-sovet məkanında etnik konfliktlər və onların həllində siyasi-hüquqi problemlər” mövzusunda elmi araşdırma aparmışdır.
29 iyun 2016-ci il tarixində qeyd olunan proqram çərçivəsində tədqiqatlar aparan tədqiqatçının elmi araşdırmaların təhlili və gördüyü işlərin nəticəsi haqqında yekun təqdimat keçirilmişdir.
Təcrübə proqramının sonunda qeyd olunan iştirakçı proqramı başa çatdıraraq müvafiq sertifikatla təltif edilmişdir.

The final presentation has been held within the framework of “Visiting Research Fellow Program”
“Visiting Research Fellow Program” is being implemented to conduct joint research by International Development Agency (AIDA) of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan and the Institute on Law and Human Rights of Azerbaijan National Academy of Sciences.
Edin Halapic, the deputy dean of the Faculty of Law, University of Sarajevo conducted research at the Institute on Law and Human Rights on April-July 2016. Edin Halapic has researched the topic “Ethnic conflicts in post-soviet space and political and legal problems of their resolution”.
The final presentation of the analysis of scientific research and results of the work done by the researcher as a part of a scientific research program was held on June 29, 2016.