Azad Həmkarlar İttifaqının Məclisinin növbəti iclası keçirilib
4-noyabr tarixində AMEA-nın Azad Həmkarlar İttifaqının (AHİ) Məclisinin növbəti iclası keçirilib. İclasda AHİ-nin sədri, professor Habil Qurbanov 44 günlük Vətən müharibəsinin tarixi əhəmiyyətindən danışıb və Zəfər Günü münasibətilə iştirakçıları təbrik edib. Daha sonra Azərbaycanın ərazi bütövlüyü uğrunda canlarından keçən şəhidlərin əziz xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad olunub.
Professor AHİ üzvlərinin hər zaman dövlətimizin və ordumuzun yanında olduğunu, eyni zamanda şəhid ailələri, qazilərin və veteranların AHİ-nin daim diqqətində olduğunu bildirib.
H.Qurbanov AHİ-nin təşkilatçılığı ilə AMEA-da “Şəhidlər guşəsi”nin yaradıldığını, şəhidlərin xatirəsini əbədiləşdirmək üçün fotoalbomun hazırlandığını, mütəmadi olaraq şəhid ailələrinə, qazilərə yardımların göstərildiyini, onların pulsuz yollayışlarla təmin olunduğunu bildirmiş və qurumun 2022-ci ilə dair hesabat məruzəsini diqqətə çatdırmışdır.
Məclisin iclasında, həmçinin İnstitutumuzun Həmkarlar Təşkilatının sədri Leyla Məmmədova da iştirak etmişdir.

On November 4 was held the regular meeting of the Free Trade Union of ANAS. At the meeting, the Chairman of the Free Trade Union, Professor Habil Gurbanov spoke about the historical significance of the 44-day Patriotic War and congratulated the participants on the Victory Day. Then, a minute of silence was observed in memory of the martyrs who died for the territorial integrity of Azerbaijan.
The professor said that members of the Free Trade Union are always with the state and army, and at the same time, the families of martyrs, veterans and veterans are always in the center of attention of the Free Trade Union.
H. Gurbanov noted that with the support of the Free Trade Union, a “Corner of Martyrs” was created in ANAS and a photo album was prepared to perpetuate their memory. He also added that the regular assistance, including provision with free transport was provided to families of martyrs and veterans. H.Gurbanov also spoke about the report of the institution for 2022. The meeting was also attended by Leyla Mammadova, the head of the Free Trade Union of our Institute.