Mərkəz və İnstitut rəhbərləri Vəkillər Kollegiyasının tədbirində iştirak ediblər
28 oktyabr 2022-ci il tarixdə Hüquqi Ekspertiza və Qanunvericilik Təşəbbüsləri Mərkəzinin və Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunun rəhbərləri Azərbaycan Respublikası Vəkillər Kollegiyasının təşkil etdiyi tədbirdə iştirak ediblər.
Tədbirdə Beynəlxalq Kommersiya Arbitraj Şurasının 1958-ci il Nyu-York Konvensiyasının şərhinə dair Azərbaycan dilində təlimat - “Hakimlər üçün Bələdçi Kitabı” təqdim edilmişdir.
Tədbirdə Vəkillər Kollegiyasının üzvləri, Milli Məclisin deputatı, Ədliyyə Nazirliyinin və müxtəlif dövlət qurumlarının əməkdaşları, xarici ekspertlər, eləcə də hüquqşünaslar və mətbuat nümayəndələri iştirak etmişlər.

The heads of the Center and the Institute took part in the event of the Bar Association
On October 28, 2022, the heads of the Center for Legal Expertise and Legislative Initiatives and the Institute of Law and Human Rights took part in an event organized by the Bar Association of the Republic of Azerbaijan.
At the event, ICCA’s Guide to “The Interpretation of the 1958 New York Convention: a handbook for judges”was presented to the participants in Azerbaijani language.
The event was attended by members of the Bar Association, members of the Parliament (Milli Majlis), employees of the Ministry of Justice and various government agencies, foreign experts, as well as lawyers and representatives of Media.