İnstitutun beynəlxalq əlaqələri genişlənir .Q.V. Plexanov adına RİU Hüquqi Tədqiqatlar və Regional İnteqrasiya İnstitutu ilə müqavilə
AMEA-nın Hüquq və İnsan Haqları İnstitutu ilə Q.V. Plexanov adına RİU Hüquqi Tədqiqatlar və Regional İnteqrasiya İnstitutu arasında cari il üzrə əməkdaşlıq müqaviləsi bağlanılmışdır.
Hüquq və İnsan Haqları İnstitunun direktoru, hüquq üzrə elmlər doktoru, Milli Məclisin deputatı Aytən xanım Mustafazadə və Q.V. Plexanov adına RİU Hüquqi Tədqiqatlar və Regional İnteqrasiya İnstitutunun direktoru hüquq üzrə elmlər doktoru, professor Rəşad Qurbanov birgə razılıq əsasında qərara gəldilər ki, hüquqi və digər informasiya mübadiləsi, tədris proqramlarının, qanunvericilik təşəbbüslərin xarici ekspertizası, qanunvericiliyin tətbiqi təcrübəsinin və məzmun məsələləri üzrə tərəflərin məsləhətləşmələr keçirilməsi; birgə elmi tədqiqatların aparılması; milli elmi jurnallarda (tərəflərin dövri nəşrləri daxil olmaqla) məqalələrin və birgə tədqiqatların nəticələrinin dərc edilməsi; Azərbaycanda, eləcə də digər ölkələrdə birgə elmi əsərlərin nəşr edilməsi; qarşılıqlı maraq doğuran sahələrdə birgə elmi konfransların, simpoziumların və məsləhət fəaliyyətinin təşkili üzrə əməkdaşlıq həyata keçirsinlər.

The institute expands its international relations.contract with the İnstitute of Legal Studies and Regional İntegration of the Plekhanov Russian University of Economics
During the current year, a cooperation agreement was signed between the Institute of Law and Human Rights of the National Academy of Sciences of Azerbaijan and the Institute of Legal Studies and Regional Integration of the Plekhanov Russian University of Economics.
Director of the Institute of Law and Human Rights, Doctor of Law, deputy of the Milli Mejlis Ayten Mustafazadeh and director of the Institute of Legal Studies and Regional Integration of the Plekhanov Russian University of Economics, doctor of Law, professor Rashad Gurbanov came to a joint decision that on the basis of the signed agreement, will be implemented exchange of information in the field of law and other spheres, foreign experience of legislative initiatives; Joint scientific research; Publication of articles and results of joint research in national scientific journals (including periodicals); Publication of scientific works in Azerbaijan and other countries; Joint scientific conferences in areas of mutual interest, cooperation in the organization of seminars and consultations for the implementation of activities.