Gənclər üçün maarifləndirici təlimlər keçirilib
8 fevral tarixində Hüquq və İnsan Haqları İnstitutu, Azərbaycan Respublikasının Gənclər Fondu və Gənclərin İnkişaf və Karyera Mərkəzinin birgə təşkilatçılığı ilə ali təhsil müəssisələrinin bakalavriat və magistratura səviyyələrində təhsil alan tələbələr üçün təlimlər keçirilmişdir.
Təlimin açılışında Gənclər Fondunun icraçı direktorunun müavini Qədir Xəlilov, Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunun İdarə Heyətinin sədri Məhəmməd Quluzadə və Gənclərin İnkişaf və Karyera Mərkəzinin baş direktoru Ramtiq Alızadə iştirak etmişlər.
Tədbirdə İnstitutun təlimçi–ekspertləri Araz Abdullasoy “Sosial mediadan istifadə hüququ” və Nəzrin Əliyeva “Xaricdə təhsil” mövzularında iştirakçılara təlimlər keçmişlər.
Tədbirin yekun hissəsində gənc tələbələri maraqlandıran suallar cavablandırılmış, mövzu ətrafında maraqlı müzakirələr və geniş fikir mübadiləsi aparılmışdır. Oxşar tədbirlərin ölkəmizin müxtəlif rayonlarında keçirilməsi də nəzərdə tutulur.

Для молодёжи проведены образовательные тренинги
8 февраля были проведены тренинги для студентов бакалавриата и магистратуры высших учебных заведений, организованные Институтом права и прав человека совместно с Фондом молодёжи Азербайджанской Республики и Центром карьеры и развития молодёжи.
Во вступительной части тренинга приняли участие заместитель исполнительного директора Фонда молодёжи, Гадир Халилов, председатель правления Института права и прав человека, Магомед Гулузаде и генеральный директор Центра карьеры и развития молодежи, Рамтиг Ализаде.
На мероприятии провели тренинги обучающие эксперты Института, Араз Абдулласой, на тему «Право использования социальных медиа» и Назрин Алиева, на тему «Образование за рубежом».
В заключительной части мероприятия были даны ответы на вопросы, интересующие юных студентов, состоялись интересные обсуждения и обширный обмен мнениями. Также планируется проведение подобных мероприятий в разных регионах нашей страны.