İnstitutda “Rəqəmsal dövrdə kommunikasiya” mövzusunda təlim keçirilib
30 mart tarixində Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunda BMT-nin Qlobal Kommunikasiyalar  Departamentinin Azərbaycanda ölkə üzrə nümayəndəsi  Rəşad Hüseynov  “Rəqəmsal dövrdə kommunikasiya” mövzusunda institutun müvafiq şöbələrinin əməkdaşları üçün təlim keçib.
Təlimdə sosial mediada informasiya kütləsinin  və mənbələrin düzgün araşdırılması, infodemiya və infodemiyaya qarşı effektiv kommunikasiya, sosial mediada monitorinq və qiymətləndirmə, kommunikasiya strategiyası, həmçinin mediada senzuranın vəziyyəti  barədə geniş məlumat verilib.
Təlimin yekun hissəsində institut əməkdaşlarının sualları təlimçi tərəfindən cavablandırılıb və geniş müzakirələr aparılıb. Eyni zamanda əməkdaşlar üçün kommunikasiya strategiyası layihəsinin hazırlanmasına dair  praktik məşğələ keçirilib.

The Institute hosted training on the topic “Communication in the Digital Age”
On March 30, at the Institute of Law and Human Rights, Country Representative of the UN Global Communications Department in Azerbaijan, Rashad Huseynov conducted training for the Institute's staff members on the topic “Communication in the Digital Age”.
The training provided extensive information in the field of proper study of the information flow and sources in social networks, infodemic and effective communication against infodemic, monitoring and assessment in social networks, communication strategy, as well as the state of censorship in the media.
In the final part of the training, trainer answered the questions of employees through extensive discussions. At the same time, the employees were given a practical task to prepare a draft on communication strategy.