Hüquq və İnsan Haqları İnstitutu ixtisas fənləri üzrə doktoranturaya qəbul imtahanı keçirtdi
Bu gun AMEA-nın Hüquq və İnsan Haqları İnstitutuna doktorantura pilləsinə sənəd verən iddiaçıların “Beynəlxalq hüquq”, “Mülkü hüquq” və “Beynəlxalq münasibətlər” ixtisası üzrə doktoranturaya qəbul imtahanı keçirilib.
AMEA-da doktoranturaya və dissertanturaya qəbul imtahanlarının keçirilməsi haqqında Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası prezidentinin 10 dekabr 2019-cu il tarixli 770 nömrəli sərəncamına əsasən 2019-cu il üçün doktorantura və disertanturaya qəbul elan edilmişdir. Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin “Doktoranturaların yaradılması və doktoranturaya qəbul Qaydaları”nda dəyişiklik edilməsi barədə 13 noyabr 2019-cu il tarixli qərarına əsasən fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktoranturaya və dissertanturaya xarici dil üzrə qəbul imtahanı Azərbaycan Respublikası Dövlət İmtahan Mərkəzi tərəfindən həyata keçirilib. İmtahanın nəticələrinə görə xarici dildən müəyyən edilmiş keçid balını toplayan iddiaçılar fəlsəfə imtahanına buraxılıb.
Fevral ayının 21-də baş tutmuş fəlsəfə imtahanından yaxşı nəticə əldə edən namizədlər isə sonuncu mərhələ olaraq seçdikləri ixtisaslar üzrə imtahan vermələri nəzərdə tutulmuşdur.

The Institute of Law and Human Rights held entrance exams for doctoral studies in subjects of specialty
Today at the Institute of Law and Human Rights of ANAS for applicants who have submitted documents for doctoral studies, were held entrance examinations for doctoral studies in the specialties of "International Law", "Civil Law" and "International Relations" s
In accordance with the decree No. 770 of the President of the National Academy of Sciences of the Republic of Azerbaijan dated December 10, 2019, admission to doctoral and dissertatory studiess for 2019 was announced.
In accordance with the decision of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan on amendments to the “Rules for the establishment of doctoral studies and admission to doctoral studies” dated November 13, 2019, the entrance exam in a foreign language for the preparation of a Ph.D. in doctoral studies and dissertatory was conducted by the State Examination Center.
According to the results of the examination, applicants who scored the established passing score in a foreign language were admitted to the examination in philosophy.
For candidates who have achieved good results in the philosophy exam, held on February 21, the final stage is scheduled for passing the exam in the chosen specialty.