İslam İnkişaf Bankı 2020-2021-ci illər üzrə Təqaüd Proqramı elan edir
İslam İnkişaf Bankı tərəfindən (İİB) 2020-2021-ci illər üzrə Təqaüd Proqramı elan edilmişdir. Proqram çərçivəsində Azərbaycanda ən qabaqcıl universitetlərin birində bakalavr, magistr və doktorantura təhsilinin alınması, doktorantura təhsilindən sonra tədqiqat işinin aparılması, eyni zamanda peşə təhsilinin alınması və təlimlərin keçirilməsi üçün İİB-na birbaşa müraciət edilə bilər. İİB tərəfindən prioritet sayılan təhsil sahələri yerli universitetlərdə olmadığı təqdirdə, tələbələr İİB-nin üzv ölkələri və universitetlərində təhsil ala bilərlər.
Sözügedən proqram haqqında ətraflı məlumatı İİB-in rəsmi saytından (www.isdb.org) əldə etmək olar. Maraqlı olan şəxslər 28.02.2020-ci il tarixinədək İİB-in rəsmi saytında qeydiyyatdan keçməklə öz ərizə formalarını dolduraraq elektron qaydada təqdim etməlidir.

Исламский Банк Развития объявляет программу стипендий на 2020-2021 годы
Исламский банк развития (ИБР) объявил Программу стипендий на 2020-2021 годы. В рамках этой программы можно обратиться в ИБР непосредственно для получения студенческого, последипломного и докторского образования в одном из ведущих университетов Азербайджана, для проведения исследований в аспирантуре, а также для получения профессиональной подготовки и обучения. В случае отсутствия приоритетных для ИБР отраслей в местных университетах, студенты смогут получить образование в университетах стран-членов ИБР.
Более подробную информацию о программе можно получить на официальном сайте ИБР (www.isdb.org). Заинтересованные лица должны подать свои заявки в электронном виде, зарегистрировавшись на официальном сайте ИБР до 28.02.2020.