İslam İnkişaf Bankı 2020-2021-ci illər üzrə Təqaüd Proqramı elan edir
İslam İnkişaf Bankı tərəfindən (İİB) 2020-2021-ci illər üzrə Təqaüd Proqramı elan edilmişdir. Proqram çərçivəsində Azərbaycanda ən qabaqcıl universitetlərin birində bakalavr, magistr və doktorantura təhsilinin alınması, doktorantura təhsilindən sonra tədqiqat işinin aparılması, eyni zamanda peşə təhsilinin alınması və təlimlərin keçirilməsi üçün İİB-na birbaşa müraciət edilə bilər. İİB tərəfindən prioritet sayılan təhsil sahələri yerli universitetlərdə olmadığı təqdirdə, tələbələr İİB-nin üzv ölkələri və universitetlərində təhsil ala bilərlər.
Sözügedən proqram haqqında ətraflı məlumatı İİB-in rəsmi saytından (www.isdb.org) əldə etmək olar. Maraqlı olan şəxslər 28.02.2020-ci il tarixinədək İİB-in rəsmi saytında qeydiyyatdan keçməklə öz ərizə formalarını dolduraraq elektron qaydada təqdim etməlidir.

The Islamic Development Bank call for Scolarship Programs for the Years 2020-2021.
The Islamic Development Bank (IsDB) announced Scolarship Program for the Years 2020-2021. Within the framework of this program, one can apply to the IsDB directly for undergraduate, postgraduate and doctoral education at one of the leading universities in Azerbaijan, for research in graduate school, as well as for vocational training and education. In the absence of priority fields for IsDB at local universities, students will be able to study at universities in IsDB member countries.
More detailed information about the program can be obtained on the official website of the IDB (www.isdb.org). Interested parties must submit their applications electronically by registering on the IDB's official website before 02.28.2020.