“Rusiya-Azərbaycan: əlverişli mühitdən inkluziv cəmiyyətə doğru” mövzusunda dəyirmi masa keçiriləcəkdir
09 fevral 2016-cı il tarixində, saat 13:00-da AMEA İnsan Hüquqları İnstitutu və Moskva Dövlət Humanitar-İqtisadi Universitetinin birgə əməkdaşlığı ilə AMEA Mərkəzi Elmi Kitabxanasının “Smart Room” zalında “Rusiya-Azərbaycan: əlverişli mühitdən inkluziv cəmiyyətə doğru” mövzusunda Dəyirmi Masa keçiriləcəkdir.
Tədbirdə Rusiya Federasiyası ali təhsil müəssisələri və Təhsil və Elm Nazirliyindən qonaqlar, Azərbaycan Respublikasının Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin əməkdaşları, fiziki imkanları məhdud insanlarla iş sahəsində böyük təcrübəyə malik QHT nümayəndələri və elmi işçilər iştirak edəcəklər.

Will be held a round table on the topic of “Russia-Azerbaijan: from accessible environment to the inclusive society”
On the February 9, 2016 at 1:00 p.m. in the “Smart Room” hall of the Central Scientific Library of ANAS will be held a Round Table on the topic of  “Russia-Azerbaijan: from accessible environment to the inclusive society”  between the Institute of Human Rights of ANAS and Moscow State Humanitarian-Economic University.
İn the event will participate the guests from Higher Education Institutions and the Ministry of Education and Science of the Russian Federation, officials from the Ministry of Labor and Social Protection of the Republic of Azerbaijan, representatives of NGOs having extensive experience in the work with disabled persons.