Anons: “XXI əsrdə insan hüquq və azadlıqlarının müdafiəsi sahəsində müasir nəzəri və praktiki yanaşmalar” mövzusunda Respublika elmi-nəzəri konfransı
3 may 2018-ci il tarixində saat 10.00-da (qeydiyyat 9.30da başlayır) Azərbaycan Respublikasının Konstitusiya Məhkəməsi, AMEA Hüquq və İnsan Haqları İnstitutu və “Qara dəniz və Xəzər dənizi Regionu Ölkələri Hüquqşünasları Assosiasiyası”nın birgə təşkilatçılığı ilə Azərbaycan Respublikasının Ümummilli lideri Heydər Əliyevin anadan olmasının 95-ci ildönümünə həsr olunmuş.
“XXI əsrdə insan hüquq və azadlıqlarının müdafiəsi sahəsində müasir nəzəri və praktiki yanaşmalar” mövzusunda Respublika elmi-nəzəri konfransı keçiriləcək.

Announcement: Сonference: “Modern theoretical and practical approaches to the protection of human rights and freedoms in the 21st century”
On May 3, 2018 Institute of Law and Human Rights of ANAS in cooperation with the Constitutional Court of the Republic of Azerbaijan and the Association of Lawyers of the Black Sea and Caspian regions will hold a conference dedicated to the 95`th anniversary of the birth of National Leader Heydar Aliyev. The event will begin at 10:00 (registration at 9:30).
The theme of the conference: “Modern theoretical and practical approaches to the protection of human rights and freedoms in the 21st century”.