“Coca-Cola” şirkətinin əməkdaşları İnstitutda təqdimatla çıxış ediblər
İyulun 7-də Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunda “Coca-Cola” şirkətinin əməkdaşları “Piar nədir”, “Etik davranış və qaydalara riayətetmə” mövzusunda təqdimatla çıxış ediblər.
Təqdimat “Coca-Cola” şirkətinin Qafqaz və Mərkəzi Asiya ölkələri üzrə İctimaiyyətlə əlaqələr və kommunikasiya direktoru Elşad Fərzəliyev və regional hüquq məsləhətçisi, etik davranış qaydaları üzrə məsul şəxs Nargiza Albekova tərəfindən keçirilib.
Təqdimatda kommunikasiya auditoriyasının müəyyənləşdirilməsi, kommunikasiyanın strukturu, hədəf auditoriyası, sosial məsuliyyət məsələləri geniş müzakirə olunub. Həmçinin, qida məhsullarının seçiminə təhlükəsiz yanaşma, “Coca-Cola” şirkətinin öz daxili təlimatlar və prosedurlarının prinsiplərini yaratması, dünya ölkələrində liderlik qazanması, habelə etik davranış qaydalarına əməl etməsi məsələlərinə toxunulub.
E.Fərzəliyev tərəfindən “Coca-Cola” şirkətinin dayanıqlı inkişaf strategiyasının tərkib hissələri olan ətraf mühitin mühafizəsi, qadınlara və gənclərə iqtisadi dəstək və digər mövzular barədə məlumat  verilib.
Müzakirələr zamanı İnstitut əməkdaşlarının sualları cavablandırılaraq maraqlı fikir mübadiləsi aparılıb.

Employees of “Coca-Cola” company delivered a presentation at the Institute
On July 7, Coca-Cola employees made a presentation on “What is PR”, “Ethics and compliance”at the Institute of Law and Human Rights.
The presentation was held by Elshad Farzaliyev, Director of Public Relations and Communication for the Caucasus and Central Asia of Coca-Cola Company, and Nargiza Albekova, Regional Legal Adviser and Ethical Conduct Officer.
In the presentation, the issues of determining the communication audience, the structure of communication, the target audience, and social responsibility were widely discussed. Also, the issues of approach to the safe selection of food products, the creation of the principles of the internal instructions and procedures of the “Coca-Cola” company, gaining trust and leadership in the world countries, as well as compliance with the rules of ethical behavior were touched upon.
E.Farzaliyev informed the participants about the social projects related with the environmental protection, economic support for women and youth and others which are the integral parts of the development strategy of the Coca-Cola company.
During the discussions, the questions of the employees of the Institute were responded and interesting viewpoints were exchanged.