İnstitut əməkdaşlarına elmmetrik göstəricilərə dair təlim keçirilmişdir
11 yanvar 2023-cü il tarixində İnstitutun İdarə Heyəti sədrinin müavini Üzeyir Məmmədov hüquqşünas əməkdaşlar üçün “Alim və təşkilatların fəaliyyətinin qiymətləndirilməsində elmmetrik göstəricilər” mövzusunda təlim keçmişdir.
Təlim zamanı ümumi müddəalar, istinad indeksi, bibliometrik bazalar və elmmetrik servislər, informetriyada istifadə olunan əsas göstəricilər və qeydiyyat üçün faydalı istinadlar barədə ətraflı məlumat verilmişdir. İnstitut əməkdaşlarından 8 nəfərinin elmmetrik sistemlərdə (Google Scholar, eLİBRARY, ORCİD İD və s.) qeydiyyatda olması və 5 nəfərin H-indeksinin olması müəyyən edilmişdir.
Təlimdə əldə edilən məlumatlar gələcəkdə İnstitut əməkdaşlarına elmi məqalələr yazdıqları zaman faydalı olacaq və dünya alimləri bazalarında onların mövqelərini daha da gücləndirəcək.

Сотрудники Института прошли тренинг по наукометрическим показателям
11 января 2023-го года заместитель председателя правления Института Узеир Мамедов, провел тренинг для юристов на тему «Наукометрические показатели в оценке деятельности ученых и организаций».
Во время тренинга была дана подробная информация об общих положениях, индексу цитирования, библиометрических базах и наукометрических сервисах, основных показателях, используемых в информетрии и полезных ссылках для регистрации. Было определено, что 8 сотрудников Института зарегистрированы в наукометрических системах (Google Scholar, eLIBRARY, ORCID ID и др.) и 5 человек имеют H-индекс.
Информация, полученная на тренинге, будет полезна сотрудникам Института при написании научных статей в будущем и еще больше укрепит их позиции в международных научных базах данных.