İnstitut əməkdaşlarına elmmetrik göstəricilərə dair təlim keçirilmişdir
11 yanvar 2023-cü il tarixində İnstitutun İdarə Heyəti sədrinin müavini Üzeyir Məmmədov hüquqşünas əməkdaşlar üçün “Alim və təşkilatların fəaliyyətinin qiymətləndirilməsində elmmetrik göstəricilər” mövzusunda təlim keçmişdir.
Təlim zamanı ümumi müddəalar, istinad indeksi, bibliometrik bazalar və elmmetrik servislər, informetriyada istifadə olunan əsas göstəricilər və qeydiyyat üçün faydalı istinadlar barədə ətraflı məlumat verilmişdir. İnstitut əməkdaşlarından 8 nəfərinin elmmetrik sistemlərdə (Google Scholar, eLİBRARY, ORCİD İD və s.) qeydiyyatda olması və 5 nəfərin H-indeksinin olması müəyyən edilmişdir.
Təlimdə əldə edilən məlumatlar gələcəkdə İnstitut əməkdaşlarına elmi məqalələr yazdıqları zaman faydalı olacaq və dünya alimləri bazalarında onların mövqelərini daha da gücləndirəcək.

Employees of the Institute participated in the training on scientometric indicators
On January 11, 2023, the Deputy Chairman of the Board of the Institute, Uzeyir Mammadov, conducted training for lawyers on the topic “Scientometric” indicators in assessing the activities of scientists and organizations.
During the training, detailed information about the general provisions, the citation index, bibliometric databases and scientometric services, the main indicators used in informometry and useful links for registration were given. It was determined that 8 staff members of the Institute had been registered in scientometric systems (Google Scholar, eLIBRARY, ORCID ID, etc.) and 5 others had an H-index.
The information received during the training would be useful to the Institute's staff when writing scientific articles in the future and would further strengthen their position in international scientific databases.