“Hüquq və İnsan Haqları İnstitutu” publik hüquqi şəxs tərəfindən işə qəbul üçün müsabiqə elan edilir
“Hüquq və İnsan Haqları İnstitutu” publik hüquqi şəxs tərəfindən
işə qəbul üçün müsabiqə elan edilir
Struktur bölmə: İnformasiya texnologiyaları şöbəsi
Şöbə aşağıdakı istiqamətlərdə fəaliyyət göstərir:
Kompüter və şəbəkə avadanlıqlarının idarə edilməsini təmin etmək;
İnstitutun informasiya və proqram təminatı sisteminin yaradılması və onun fasiləsiz işlək vəziyyətdə saxlanılmasını təmin etmək;
İnformasiya və kommunikasiya texnologiyalarını, proqram təminatını təkmilləşdirmək;İnformasiya təhlükəsizliyini təmin etmək, bu sahələrdə riskləri qiymətləndirmək və mütəmadi olaraq monitorinqlər həyata keçirmək;
İnstitutun məlumat bazasını yaratmaq və monitorinqini aparmaq;
İnstitutun struktur bölmələrində kompüter və buraxılış-nəzarət sistemlərinin idarə edilməsini təşkil etmək, kompüterlərin giriş-çıxış portlarına və elektron poçt ünvanlarına nəzarəti təmin etmək;
İnstitutun internet şəbəkəsinin xidmətlərindən istifadənin təkmilləşdirilməsini və elektron sənəd dövriyyəsini təşkil etmək;
İnstitutun struktur bölmələrində mövcud olan informasiya sistemlərinin, texniki avadanlıqların işlək vəziyyətdə olmasını və texniki nasazlıqların, sistemdaxili və sistemlərarası qırılmaların, donmaların və xətaların aradan qaldırılmasını təmin etmək, mövcud şəbəkə avadanlıqlarının texniki hissələrinin təmir edilməsi və ya dəyişdirilməsi, o cümlədən profilaktik tədbirlərin həyata keçirilməsi məqsədilə müvafiq şəxslərlə (fiziki və hüquqi şəxslərlə) qarşılıqlı əməkdaşlıq etmək;
Kompüterlərdən istifadə zamanı əməkdaşlara texniki köməklik göstərmək.
Vəzifə: İnformasiya texnologiyaları üzrə mütəxəssis
İnstitutun kompüter, server və şəbəkə avadanlıqlarının əməliyyat sistemlərinin uraşdırılması, konfiqurasiya edilməsi və işlək vəziyyətdə saxlanmasını təmin etmək;
İnstitutun Aparatının kompüter istifadəçilərinə ümumi təyinatlı proqram təminatı, kompüter və ofis avadanlığı üzrə texniki dəstəyi təşkil və təmin etmək;
İnstitutun fəaliyyəti üçün alınacaq kompüter, server və şəbəkə avadanlıqlarının və onların proqram təminatının parametrlərini müəyyən etmək və texniki tələblərin müəyyən olunmasını həyata keçirmək;
informasiya sistemlərinin istismarı ilə əlaqədar mütəmadi olaraq monitorinqlər və təhlillər aparmaq, həmin məsələlərin həlli üzrə təkliflər hazırlamaq, aşkar edilən problem və nasazlıqları aradan qaldırmaq;
İnstitutun lokal və qlobal şəbəkələrinin yaradılması, dəstəklənməsi üzrə işləri yerinə yetirmək;
İnstitutun informasiya sistemlərində informasiya təhlükəsizliyinin təmin olunması, qəza hallarının və səhvlərin təsirinin azaldılması, eləcə də nəticələrinin aradan qaldırılması üçün tədbirlər görmək;
İnstitutun internetini və internet xidmətindən istifadəni təşkil edir, habelə elektron sənəd dövriyyəsinin fəaliyyəti ilə bağlı işlər görmək;İnstitutun informasiya sistemlərindən fasiləsiz istifadənin təmin edilməsi məqsədilə dəstək göstərmək;
İnstitutun mövcud olan proqram təminatına, təşkilati texniki vasitələrə xidməti təşkil etmək, onların işlək vəziyyətdə olmasını təmin etmək;
İnstitutun əməkdaşlarına informasiya texnologiyaları sahəsində praktiki köməklik göstərmək, proqram və texniki vasitələrin quraşdırılmasını təmin etmək.
Təhsilə dair tələblər: informasiya texnologiyaları, informasiya texnologiyaları və sistemləri mühəndisliyi, sistem mühəndisliyi, kompüter mühəndisliyi, kompüter elmləri, proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi, riyaziyyat və informatika müəllimliyi, informatika müəllimliyi, informasiya təhlükəsizliyi ixtisasları üzrə ali təhsil.
İş stajına dair tələblər: 3 il ixtisas üzrə iş stajı
Kompüter biliklərinə dair tələblər:
server avadanlıqları HP ProLiant, Dell PowerEdge və şəbəkə avadanlıqları Switch (L2, L3), Access Point, Router (Cisco, Ubiquiti, MikroTik və s.) quraşdırılması və sazlanması;
server əməliyyat sistemlərinin (Windows Server (AD, DNS, RDS, GPO), Linux) quraşdırılması, sazlanması və idarə olunması;
Exchange Server ilə iş təcrübəsi;
müxtəlif əməliyyat sistemlərinin və proqram təminatının quraşdırılması və sazlanması (Microsoft Windows 7/8/8.1/10/11), Microsoft Office 2003/2007/2010/2013/2016/2019 və s. printerlərin sazlanması və periferiya qurğularında ortaya çıxa biləcək problemlərin aradan qaldırılması;
elektron sənəd dövriyyəsi ilə işləmə təcrübəsi.korporativ poçt ilə işləmə bacarığı (Microsoft Outlook və s.).
Dil bilikləri: Azərbaycan dili (ingilis dili B 2 səviyyəsində tələb olunur, rus dilini bilmək arzuolunandır).
Şəxsi xüsusiyyətlər:
məsuliyyət, düzgünlük və etibarlılıq kimi müsbət keyfiyyətlərə sahib olmaq;
yaxşı ünsiyyət qurmaq və komanda ilə işləmək bacarığı.
Əvvəlki təcrübə haqqında ətraflı məlumat və fotoşəkil əlavə edilmiş CV, mövzu sətrində vakansiyanın adı qeyd olunmalı və 08 sentyabr 2023-cü il (saat 15:00-dək) tarixinədək info@lhri.az email-nə göndərilməlidir.

«Институт права и прав человека» публичное юридическое лицо объявляет конкурс на замещение вакантной должности
«Институт права и прав человека» публичное юридическое лицо
объявляет конкурс на замещение вакантной должности
Работодатель: «Институт права и прав человека» публичное юридическое лицо
Структурное подразделение: Отдел информационных технологий
· Обеспечение управление компьютерным и сетевым оборудованием;
· Создание и поддержка бесперебойного функционирования программно информационной системы обеспечения Института;
· Совершенствование информационнокоммуникационных технологий и программного обеспечения;
· Обеспечение информационной безопасности, оценка рисков в данных областях и проведение регулярных мониторингов;
· Создание и мониторинг базы данных Института;
· Организация управления компьютерной системой и системой контроля доступа в структурных подразделениях Института, обеспечение контроля компьютерных портов ввода-вывода и адресов электронной почты;
· Совершенствование использования услуг интернет сети Института и электронный документооборот;
· Обеспечение функционирования информационных систем и технического оборудования, имеющихся в структурных подразделениях Института, а также устранение технических внутрисистемных и межсистемных неисправностей, , осуществление взаимодействия с соответствующими лицами (физическими и юридическими) в целях ремонта или замены технических частей существующего сетевого оборудования, в том числе в целях профилактики ;
· Оказание технической помощи сотрудникам при использовании компьютеров.
Должность: Специалист по информационным технологиям
Должностные обязанности:
· Обеспечивать установку, настройку и обслуживание операционных систем компьютерного, серверного и сетевого оборудования Института, поддержание его в рабочем состоянии;
· Установка пользователям компьютеров Института программного обеспечения общего назначения, оказания технической поддержки компьютеров и офисного оборудования ;
· Определять параметры компьютерного, серверного и сетевого оборудования и их программного обеспечения, приобретаемых для деятельности Института, и определять технические требования;
· Проводить регулярный мониторинг и анализ, связанный с эксплуатацией информационных систем, предлагать пути решения этих проблем, устранять выявленные проблемы и неисправности;
· Проводить работу по созданию и поддержке локальной и глобальной сетей Института;
· Принимать меры по обеспечению информационной безопасности в информационных системах Института, снижению влияния неисправностей и ошибок, а также ликвидации их последствий;
· Организовывать работу сети Интернет Института и пользование услугами Интернета, а также выполнять работы, связанные с деятельностью электронного документооборота; оказывать поддержку в целях обеспечения бесперебойного использования информационных систем Института;
· Организовывать обслуживание существующего программного обеспечения,организационно-технических средств Института, поддерживать их в рабочем состоянии ;
· Оказывать практическую помощь сотрудникам Института в области информационных технологий, обеспечивать установку программных и технических средств.
Требования к кандидату:
Требования к образованию: высшее образование по специальностям информационные технологии, инженерия информационных технологий и систем, системная инженерия, компьютерная инженерия, компьютерные науки, инженерия автоматизации процессов, преподаватель математики и информатики, преподаватель информатики, информационная безопасность.
Требования к стажу работы: 3 года профессионального опыта
Требования к знанию компьютера:
· установка и отладка серверного оборудования HP ProLiant, Dell PowerEdge и сетевого оборудования Switch (L2, L3), Access Point, Router (Cisco, Ubiquiti, MikroTik и т.д.);
· установка, отладка и управление серверными операционными системами (Windows Server (AD, DNS, RDS, GPO), Linux);
· опыт работы с Exchange Server;
· установка и настройка операционных систем и программного обеспечения (Microsoft Windows 7/8/8.1/10/11), Microsoft Office 2003/2007/2010/2013/2016/2019 и т.д. устранение неполадок принтеров и периферийных устройств;
· опыт работы с электронным документооборотом, умение работать с корпоративной почтой (Microsoft Outlook и т.д.).
Знание языков: Азербайджанский язык (английский язык требуется на уровне B 2, желательно знание русского языка);
Личные качества:
· Наличие положительных качеств, таких как ответственность, добросовестность и надежность;
· Коммуникабельность и умение работать в команде.
Дополнительная информация:
CV с подробной информацией о предыдущем опыте работы и прикрепленным фото; название вакансии необходимо указать в поле для темы и отправить на адрес info@lhri.az до 08 сентября 2023-го года (до 15:00).