“İnsan Hüquqları Aylığı” çərçivəsində İnstitutun rəhbəri Naxçıvan Dövlət Universitetində işgüzar səfərdə olub
18 may - 18 iyun – “İnsan Hüquqları Aylığı” çərçivəsində Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunun (İnstitut) rəhbəri Naxçıvan Dövlət Universitetində (Universitet) işgüzar səfərdə olub.
14 iyun tarixində Naxçıvan Dövlət Universitetinin professor-müəllim heyətinin birgə iştirakı ilə ümumi işlər üzrə prorektor Xəyal Camalov və İnstitutun İdarə Heyətinin sədri Məhəmməd Quluzadə arasında  görüş təşkil olunub.
İlk öncə İnstitutun İdarə Heyətinin sədri M.Quluzadə rəhbərlik etdiyi İnstitutun fəaliyyət istiqamətləri haqqında ümumi məlumat verərək, qarşıda duran perspektivlər, gələcəkdə nəzərdə tutulan layihələr barədə söhbət açıb. O, çıxışında bildirib ki, İnstitut və Universitet arasında sıx əməkdaşlıq əlaqələrinin qurulması, layihələrdə birgə iştirakın təmin olunması və etibarlı tərəfdaşlıq hüquq təhsil sisteminə uğurlu töhfələr verə bilər. Bununla yanaşı, M.Quluzadə İnstitutda yeni yaradılmış “Hüquq və insan haqları virtual kitabxanası”nın Hüquq fakültəsi tələbələrinin baza təhsilinin bilavasitə zənginləşməsində böyük rol oynayacağını da qeyd edib.
Qarşılıqlı əməkdaşlıq məsələlərinin genişlənməsinin vacibliyi vurğulanan görüşdə Universitetin Hüquq fakültəsində təhsil alan tələbələrin təhsil səviyyəsinin yuksəldilməsi və keyfiyyətinin daha da yaxşılaşdırılması, o cümlədən, milli zəmində beynəlxalq təhsil məkanlarına inteqrasiya etməsi istiqamətində söhbətlər aparılıb.
Görüş zamanı Universitetin Hüquq fakültəsi tələbələrinin İnstitutun keçirəcəyi respublika və beynəlxalq əhəmiyyətli konfrans və tədbirlərdə fəal iştirakını təmin etmək, onlar üçün İnstitutda təcrübə keçmək imkanını reallaşdırmaq, həmçinin, tələbələrin bilik və bacarıqlarından gələcək layihələrdə istifadə etmək imkanları kimi məsələlər müzakirə olunub.

The head of the Institute made a business visit to Nakhchivan State University within the framework of "Human Rights Month"
While being on a business trip, the Head of the Law and Human Rights Institute (Institute) visited Nakhchivan State University (University) within the framework of "Human Rights Month".
On June 14, a meeting was organized between the vice-rector for general affairs Khayal Jamalov and the chairman of the Institute's Board, Mahammad Guluzadeh, with the joint participation of the faculty members of Nakhchivan State University.
Firstly, the chairman of the Board, M. Guluzade, gave general information about the activities of the Institute led by him, and delivered a speech about future perspectives and envisaged projects. He mentioned in his speech that the establishment of close cooperation between the Institute and the University, can make successful contributions to the legal education system through joint participation in projects and ensuring a reliable partnership. In addition, M. Guluzadeh noted that the newly created "Virtual Library of Law and Human Rights" at the Institute will play a major role in enriching the basic education of students of the Faculty of Law.
At the meeting, participants emphasized the importance of expanding mutual cooperation and discussed the opportunities of raising the quality of education for students studying at the Law Faculty of the University.
During the meeting, the participants discussed such important topics as ensuring the active participation of the students of the Law Faculty of the University in the national and international conferences and events held by the Institute, realizing the opportunity for them to take part in the Institute as an intern, as well as the possibility of using the knowledge and skills of the students in future projects.