İnstitutun əməkdaşları Avropa Şurasının təşkil etdiyi onlayn iclasda iştirak ediblər
20 noyabr 2023-cü il tarixində Avropa Şurasının “Avropa Məhkəməsi qərarlarının Azərbaycan tərəfindən icrasının təkmilləşdirilməsinə dəstək” layihəsi çərçivəsində “İşçi qrupun Avropa İnsan Hüquqları Məhkəməsinin qətnamə və qərarlarının Azərbaycan Respublikası tərəfindən icra olunması üzrə Milli İcra Strategiyası və Fəaliyyət Planı” mövzusunda onlayn iclas keçirilib.
İclasda Avropa Şurası İnsan Hüquqları və Qanunun Aliliyi üzrə baş departamentinin şöbə rəhbəri Mahir Müşteidzadə, Azərbaycan Respublikası Prezident Administrasiyasının Hüquq-mühafizə orqanları ilə iş şöbəsinin İnsan hüquqlarının müdafiəsi məsələləri sektorunun müdiri Həbib Abdullayev açılış nitqi ilə çıxış ediblər.
Onlayn  tədbirdə İnstitutun İdarə Heyətinin sədr müavini Üzeyir Məmmədov və İnsan hüquqları üzrə təlim və ekspertiza şöbəsinin müdiri Vüsalə Muradxanlı iştirak ediblər.
Müzakirələrdə Avropa Şurasının beynəlxalq məsləhətçiləri səmərəli qanunvericilik bazasının yaradılması, məhkəmə qərarlarının düzgün və vaxtında icra edilməsi, daxili nəzarətin təşkil edilməsi və digər mövzulara toxunublar.

The İnstitute’s employees attended the online meeting organized by the Council of Europe (CoE)
On 20 November 2023, an online meeting themed “National Implementation Strategy and Action Plan of the Working Group on the enforcement of resolutions and judgments of the European Court of Human Rights (ECtHR) by the Republic of Azerbaijan” was held within the framework of the project of the Council of Europe (CoE) entitled “Support for the improvement of the execution of the European Court of Human Rights (ECtHR) judgments by Azerbaijan”.
Mahir Mushteidzade, head of the unit of the Directorate General Human Rights and Rule of Law, and Habib Abdullayev, head of the Human Rights Protection sector of the department for work with Law Enforcement Bodies of the Presidential Administration of the Republic of Azerbaijan, delivered a welcoming speech at the meeting.
The online event was attended by the vice-chair of the Board of the Institute Uzeyir Mammadov and the head of the Human Rights Training and Expertise Department Vusala Muradkhanli.
During the discussions, the international consultants of the Council of Europe (CoE) touched upon the establishment of an effective legislative framework, the proper and forehanded execution of court judgments, the organization of internal control, and other matters.