Struktur bölmə: İnsan hüquqları üzrə təlim və ekspertiza şöbəsi
·        insan hüquqlarının beynəlxalq müdafiəsi mexanizmlərinin fəaliyyət təcrübəsini öyrənir və təşviq edir;
·        dövlət orqanlarının (qurumlarının) əməkdaşlarının bilik, bacarıq və səriştəsinin inkişaf etdirilməsi məqsədilə təlimlər keçirir;
·        hüquqşünaslıq ixtisası üzrə təhsil alan tələbələr üçün insan hüquqlarının problem məsələləri ilə bağlı təlimlər təşkil edir və keçirir;
·        hüquqşünas məzunların stajorluq əsasında təcrübi vərdişlər mənimsəməsinə yardım edir;
·        qanun layihələrinin insan haqları prizmasından ekspertizasının keçirilməsində  və rəy hazırlanmasında iştirak edir.
Vəzifə:Təlimçi - ekspert
·        Hüquq, o cümlədən insan hüquqları sahəsində təlim modulları hazırlamaq;
·        dövlət orqanlarının (qurumlarının) əməkdaşlarının bilik, bacarıq və səriştəsinin inkişaf etdirilməsi üçün  müvafiq sahədə təlimlər keçmək;
·        hüquqşünaslıq ixtisası üzrə təhsil alan tələbələr üçün müvafiq sahədə  təlimlər  keçmək;
·        müasir rəqəmsal texnoloji həll imkanlardan istifadə etməklə  müvafiq sahədə distant təlimlər keçmək;
·        dinləyicilərin biliklərinin qiymətləndirilməsi metodikasını hazırlamaq və onun təkmilləşdirilməsi istiqamətində metodiki və təşkilati işlər görmək;
·        təlim tələbatının öyrənilməsi  istiqamətində təkliflər hazırlanmasında iştirak etmək;
·        dinləyicilərin təlim materialları (dərs vəsaitləri, kurs materialları, metodiki göstərişlər, mühazirələr, praktikumlar) ilə təmin edilməsində iştirak etmək;
·        hüquqi maarifləndirmə işinin aparılmasında, o cümlədən hüquqi islahatların məzmunu və mahiyyəti barədə ictimaiyyətin məlumatlandırılmasında iştirak etmək, bu məqsədlə materiallar hazırlamaq;
·        qanun layihələrinin insan haqları prizmasından ekspertizasının keçirilməsində  və rəy hazırlanmasında iştirak etmək;
·        beynəlxalq insan hüquqları təsisatlarının və beynəlxalq qeyri-hökumət təşkilatlarının müvafiq hüquq və qanunvericilik sahələri üzrə, xüsusən də Azərbaycanla bağlı qərar və hesabatlarını mütəmadi izləmək və müvafiq arayışlar hazırlamaq;
·        müvafiq hüquq sahələri üzrə hazırlanan hüquqi akt layihələrinin və qüvvədə olan hüquqi aktların tənzimləyici təsirinin qiymətləndirilməsinə dəstək vermək;
·        şöbəyə daxil olan müraciətlərə baxmaq və müəyyən edilmiş qaydada cavablandırmaq.
Namizədə olan tələblər:Hüquqşünaslıq ixtisası üzrə ali təhsil, ixtisas üzrə 3 ildən az olmayan əmək stajı və 3 ildən az olmayaraq müvafiq sahədə təlim keçmə.
Dil bilikləri: Azərbaycan dili (ingilis dili B 2 səviyyəsində tələb olunur, rus dilini bilmək arzuolunandır);
Kompüter biliklərinə dair tələblər:
·        MS Office proqramlarından istifadə - yaxşı səviyyə;
·        İnternetdən istifadə - yaxşı səviyyə;
·        Microsoft Office PowerPoint proqramı ilə slayd hazırlamaq.
Şəxsi xüsusiyyətlər:
·        hüquq sahəsində təlim keçmə bacarığı;
·        məsuliyyət, düzgünlük və etibarlılıq kimi müsbət keyfiyyətlərə sahib olmaq;
·        yaxşı ünsiyyət qurmaq və komanda ilə işləmək bacarığı;
·        təşəbbüskarlıq;
·        zamanı effektiv idarəetmə bacarığı.
Əvvəlki təcrübə haqqında ətraflı məlumat və fotoşəkil əlavə edilmiş CV; mövzu sətrində vakansiyanın adı qeyd olunmalı və 08 sentyabr 2023-cü il (saat 15:00-dək) tarixinədək info@lhri.az email-nə göndərilməlidir.

Работодатель: «Институт права и прав человека» публичное юридическое лицо
·       Изучение опыта и оказание поддержки деятельности механизмов международной защиты прав человека;
·       Проведение тренингов с целью развития знаний, умений и навыков работников государственных органов (учреждений);
·       Организация и проведения тренингов по  вопросам прав человека для студентов, изучающих юриспруденцию;
·       Оказание помощи выпускникам юридического факультета в приобретении практических навыков на основе стажировки;
·   Участие  в подготовке заключений и проведении экспертизы законопроектов с точки зрения прав человека.
Должность: Тренер-эксперт
Должностные обязанности:
·       Подготовка учебных модулей в области права,   и прав  человека;
·       Проведение тренингов в соответствующей области  с целью развития знаний, умений и навыков работников государственных органов (учреждений);
·       Проведение тренингов в соответствующей области  для студентов, обучающихся по специальности  юриспруденция ;
·       Проведение дистанционных тренингов в соответствующей области  с использованием возможностей современных цифровых технологических решений.
·      Предоставление  слушателям  учебных  материалов  (учебные пособия, материалы курсов, методические указания, лекции, практикумы);
·    Участие в правопросветительской работе, в том числе информирование общественности о содержании и сущности правовых реформ, подготовка для этой работы материалов ;
·       Участие в подготовке заключений и проведении экспертизы законопроектов с позиции   прав человека.
·  Поддержка  оценки  регулятивного   действия действующих правовых актов и проектов правовых актов, подготовленных в соответствующих областях права ;
·       Рассматривать   поступающие  в отдел обращения  и отвечать  на них в установленном порядке.
Требования к кандидату: Высшее образование по специальности юриспруденция, стаж работы по специальности не менее 3 лет  и не менее 3-х лет проведения тренингов по соответствующей специальности.
Знание языков: Азербайджанский язык (английский язык требуется на уровне B 2, желательно знание русского языка);
Требования к знанию компьютера:
·       Использование программ MS Office - хороший уровень;
·       Пользование Интернетом - хороший уровень;
·       Создание слайдов при помощи программы Microsoft Office PowerPoint.
Личные качества:
·       Навык проведения тренингов в области права;
·       Наличие положительных качеств, таких как ответственность, добросовестность и надежность;
·       Коммуникабельность и умение работать в команде;
·       Инициативность;
·       Навык эффективного распределения времени.
Дополнительная информация:
CV с подробной информацией о предыдущем опыте работы и прикрепленным фото; название вакансии необходимо указать в поле для темы и отправить на адрес info@lhri.az до 08 сентября 2023-го года (до 15:00).