Əməkdaşlarımız beynəlxalq konfransda məruzə ilə çıxış ediblər
İyunun 2-də Bakıda türk dövlətlərinin ilk qadın vəkili Sürəyya Ağaoğlunun 120 illik yubileyinə həsr edilmiş “Gender bərabərliyi beynəlxalq insan hüquqlarının hissəsi kimi” mövzusunda beynəlxalq konfrans keçirilib.
Azərbaycan Respublikası Vəkillər Kollegiyasının və Özbəkistan Respublikası Vəkillər Palatasının birgə təşəbbüsü ilə keçirilən konfransda İnstitutumuzu İdarə Heyətinin sədr müavini Natəvan Rüstəmova, İnsan hüquqları üzrə təlim və ekspertiza şöbəsinin müdiri Vüsalə Muradxanlı və Hüquqi tədqiqat şöbəsinin hüquq tədqiqatçısı Səidə Həsənzadə təmsil ediblər.
Tədbirdə əməkdaşlarımız gender bərabərliyi ilə bağlı məsələlərdə insan hüquqlarının qorunması, bu sahədə mövcud problemlər və onların həlli yolları barədə məruzə ilə çıxış ediblər.
Sonda konfrans iştirakçıları tərəfindən “Gender bərabərliyinin təmin edilməsi üzrə” Birgə Bəyanat qəbul edilib.

Our colleagues delivered speeches at an international conference
On June 2, an international conference dedicated to the 120th anniversary of Sureyya Agaoglu, the first female lawyer of the Turkish states, on "Gender equality as part of international human rights" was held in Baku.
The Deputy Chairman of the Management Board, Natavan Rustamova, the head of the Human Rights Training and Expertise Department, Vusala Muradkhanli, and the legal researcher of the Legal Research Department, Saida Hasanzade represented the Institute at the conference jointly organized by the Bar Association of the Republic of Azerbaijan and the Chamber of Bars of the Republic of Uzbekistan.
At the event, representatives of the Institute delivered speeches on the protection of human rights in cases associated with gender equality, existing problems in this field and ways to solve these particular problems.