Əməkdaşlarımız BMT-nin keçirtdiyi təlimdə iştirak etmişlər
Noyabrın 29-da İnstitutumuzun əməkdaşlarından İdris Zakirov, Araz Abdullasoy,Məhəmməd İmanlı və Afaq Sadıqova ZOOM platforması üzərindən Avropa İttifaqının maliyyə dəstəyi ilə təşkil olunmuş “BMT-nin miqrantların hüquqlarının müdafiəsi sahəsində insan hüquqları alətləri və mexanizmləri” mövzusunda keçirilmiş təlimdə iştirak etmişlər.
Tədbirdə “Bütün əməkçi miqrantların və onların ailə üzvlərinin hüquqlarının qorunması haqqında” Beynəlxalq Konvensiya, həmçinin onun milli səviyyədə icrası və tətbiqi məsələləri müzakirə olunmuşdur. BMT-nin Əməkçi Miqrantlar üzrə Komitəsinin Azərbaycan üzrə qəbul etdiyi yekun qeydlərə və tövsiyələrə baxılmışdır.
Təlim vətəndaş cəmiyyəti nümayəndələri, hüquq müdafiəçiləri və hüquqşünaslar üçün keçirilmişdir. Təlimdə iştirak etmiş əməkdaşlarımıza sertifikatlar təqdim edilmişdir.

Наши сотрудники приняли участие в проведённом ООН тренинге
29 ноября сотрудники нашего Института Идрис Закиров, Араз Абдулласой, Магомед Иманлы и Афаг Садыгова приняли участие в тренинге «Инструменты и механизмы прав человека ООН в сфере защиты прав мигрантов», организованном при финансовой поддержке Европейского союза,через платформу ZOOM.
На мероприятии обсуждалась Международная конвенция «О защите прав всех трудящихся-мигрантов и членов их семей», а также ее имплементация и применение на национальном уровне. Были рассмотрены итоговые замечания и рекомендации для Азербайджана, принятые Комитетом ООН по защите прав всех трудящихся-мигрантов и членов их семей.
Тренинг проводился для представителей гражданского общества, правозащитников и юристов. Нашим сотрудникам, принявшим участие в тренинге, были вручены сертификаты.