Pirallahı rayon icra hakimiyyətinin əməkdaşları üçün təlim keçirilib
Hüquq və İnsan Haqları İnstitutu müxtəlif dövlət qurumlarının (orqanlarının) əməkdaşları üçün mütəmadi olaraq insan hüquq və azadlıqlarının müdafiəsi mövzularında silsilə təlimlər keçirir. Bu istiqamətdə keçirilən təlimlərin davamı olaraq İnstitutun təlimçi-ekspertləri aprelin 23-də Pirallahı rayon İcra Hakimiyyətinin 26 nəfər əməkdaşı üçün təlim keçiblər.
Təlimdə Pirallahı rayon İcra Hakimiyyəti başçısının birinci müavini Vəzir Səfixanov açılış nitqi ilə çıxış edərək bildirib ki, Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunun təşəbbüsü ilə keçirilən bu təlimlər yerli icra hakimiyyəti əməkdaşlarının işində peşəkarlığı artırmaqla yanaşı, həm də icra hakimiyyətlərinin müasir tələblərə cavab verən orqanlar kimi formalaşmalarına və dövlət idarəetməsində daha yaxşı göstəricilər əldə etmələrinə kömək edə bilər.
Daha sonra İdarə Heyəti sədrinin müavini Vəfaddin İbayev çıxış edərək təlim iştirakçılarına İnstitutun fəaliyyəti haqqında ümumi məlumat verib və gələcək perspektivlərdən söz açıb. Sədr müavini İnstitutun insan hüquqları sahəsində apardığı maarifləndirici təlimlərin sayının günü-gündən artdığını da xüsusilə vurğulayıb.
Təlimdə İnstitutun İnsan hüquqları üzrə təlim və ekspertiza şöbəsinin müdiri Vüsalə Muradxanlı, eyni zamanda həmin şöbənin təlimçiləri Heydər Həsən oğlu Əliyev və Ülvi Abbasov təqdimatlarla çıxış ediblər.
Təlim “Vətəndaşların müraciətlərinə baxılması”, “Korrupsiya, rüşvət və etik davranış” və “Sosial mediada məsuliyyət” mövzularını əhatə edib.
Sonda təlim mövzuları ətrafında geniş müzakirələr aparılıb və təlimin qiymətləndirilməsi keçirilib. Həmçinin təlim iştirakçılarına sertifikatlar təqdim olunub.

Training session was held for employees of the Executive Power of the Pirallahi district
The Institute of Law and Human Rights regularly conducts training sessions on the protection of human rights and freedoms for employees of various government agencies. As a part of the training sessions in this field, the Institute’s trainers-experts held a session on April 23 for 26 employees of the Executive Power of the Pirallahi district.
Vazir Safikhanov, first deputy head of the Executive power of the Pirallahi district, made an opening speech at the training and emphasized that these training sessions, initiated by the Institute of Law and Human Rights, not only improve the professionalism of local executive power employees , but also contribute to the formation of the executive power bodies meeting contemporary standards and achieving high performance in public administration.
Then Deputy Chairman of the Board, Vafaddin Ibayev provided the training participants with general information about the activities of the Institute and spoke about prospects. He also highlighted the growing number of human rights training sessions organized by the Institute.
During the training, the presentations were delivered by Vusala Muradkhanli, the head of the Human Rights Training and Expertise Department, as well as Heydar Hasan oglu Aliyev and Ulvi Abbasov, the trainers of the mentioned department.
The training session covered such topics as “Consideration of citizens' appeals”, “Corruption, bribery and ethical behavior” and “Responsibility in social networks”. At the end, extensive discussions were held on the proposed topics and an assessment of the training was conducted. The certificates were presented to the training participants.