İmtiyazli vətəndaşlar üçün qanunlar toplusu adli elektron kitabin təqdimat mərasimi keçirildi
14 iyul 2017-ci il tarixdə AMEA Hüquq və İnsan Haqları İnstitutu “Beynəlxalq Əlillər Cəmiyyəti” İB ilə birgə əməkdaşlıq çərçivəsində “İmtiyazlı vətəndaşlar üçün qanunlar toplusu” adlı elektron kitabının təqdimat mərasimini keçirmişdir.
“Beynəlxalq Əlillər Cəmiyyəti” İB Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Şurasının yardımı ilə “Qaçqın, məcburi köçkün, müharibə veteranları, əlilliyi olan insanlar və məhbusların özlərinin və ailə üzvlərinin sosial problemlərinin həllinə ictimai dəstək” adlı layihə icra edir.
Layihənin məqsədi qaçqın, məcburi köçkün, müharibə veteranları, əlilliyi olan insanlar və məhbusların özlərinin və ailə üzvlərinin sosial problemlərinin öyrənilərək müsbət həllinə nail olmaqdan, bu istiqamətdə onlarla maarifləndirmə işləri aparmaqdan, həmçinin məhbusların hələ Cəza Çəkmə Müəssisələrindən başlayaraq həyata adaptasiya və reabilitasiyasına köməklik göstərməkdən ibarətdir.
Təqdimatda bir çox dövlət və beynəlxalq təşkilatların, QHT, KİV və ictimaiyyət nümayəndələri iştirak etmişlər.

Презентация электронной книги «Сборник законов для льготных категорий граждан»
14 июля 2017 года в Институте права и прав человека НАНА в рамках совместного сотрудничества Института и общественного объединения «Международное общество инвалидов» состоялась презентация электронной книги «Сборник законов для льготных категорий граждан».
Общественное объединение «Международное общество инвалидов» при содействии Совета государственной поддержки неправительственных организаций при Президенте Азербайджанской Республики претворяет в жизнь проект «Общественная поддержка в решении социальных проблем беженцев, вынужденных переселенцев, ветеранов войны, инвалидов, заключенных и членов их семей».
Цель данного проекта заключается в достижении положительного решения социальных проблем беженцев, вынужденных переселенцев, ветеранов войны, инвалидов, заключенных и членов их семей, проведении просветительской работы в данном направлении, содействии в социальной адаптации и реабилитации заключенных, содержащихся в учреждениях, исполняющих наказания.
В мероприятии приняли участие представители государственных, международных и неправительственных организаций, а также представители СМИ и общественности.