İmtiyazli vətəndaşlar üçün qanunlar toplusu adli elektron kitabin təqdimat mərasimi keçirildi
14 iyul 2017-ci il tarixdə AMEA Hüquq və İnsan Haqları İnstitutu “Beynəlxalq Əlillər Cəmiyyəti” İB ilə birgə əməkdaşlıq çərçivəsində “İmtiyazlı vətəndaşlar üçün qanunlar toplusu” adlı elektron kitabının təqdimat mərasimini keçirmişdir.
“Beynəlxalq Əlillər Cəmiyyəti” İB Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Şurasının yardımı ilə “Qaçqın, məcburi köçkün, müharibə veteranları, əlilliyi olan insanlar və məhbusların özlərinin və ailə üzvlərinin sosial problemlərinin həllinə ictimai dəstək” adlı layihə icra edir.
Layihənin məqsədi qaçqın, məcburi köçkün, müharibə veteranları, əlilliyi olan insanlar və məhbusların özlərinin və ailə üzvlərinin sosial problemlərinin öyrənilərək müsbət həllinə nail olmaqdan, bu istiqamətdə onlarla maarifləndirmə işləri aparmaqdan, həmçinin məhbusların hələ Cəza Çəkmə Müəssisələrindən başlayaraq həyata adaptasiya və reabilitasiyasına köməklik göstərməkdən ibarətdir.
Təqdimatda bir çox dövlət və beynəlxalq təşkilatların, QHT, KİV və ictimaiyyət nümayəndələri iştirak etmişlər.

Presentation of the e-book “collection of laws for privileged citizens”
On July 14, 2017, the Institute on Law and Human Rights of ANAS held a presentation of the e-book entitled "Collection of Laws for Privileged Citizens" within the framework of joint cooperation with the International Society for the Disabled Persons.
"The International Society for Disabled Persons" is implementing a project entitled "Public support for the solution of social problems of refugees, internally displaced persons, war veterans, people with disabilities and their families and members of their families" with the assistance of the Council of State Support to Non-Governmental Organizations under the President of the Republic of Azerbaijan.
The goal of the project is to study the social problems of refugees, internally displaced persons, war veterans, people with disabilities and prisoners and their family members, to reach a positive solution, to educate them, and to help adaptation and rehabilitation of prisoners, starting with the Penitentiary Institutions.
Many state and international organizations, NGOs, media and public representatives attended the Press Confere