Təlimçimizin Avropa Hüquq Tələbələri Assosiasiyasının gənc üzvlərinə keçdiyi təlim böyük marağa səbəb olub
14 may 2023-cü il tarixində Avropa Hüquq Tələbələri Assosiasiyasının (European Law Students Association-ELSA) təşkilatçılığı ilə Vəkillər Kollegiyasının Hüquqi yardım və Tədris Mərkəzində türk dünyasının ilk qadın vəkili Sürəyya Ağaoğlunun 120 illiyinə həsr olunan Milli Məhkəmə Müsabiqəsi çərçivəsində "Mülki mühakimə icraatında kassasiya instansiya" mövzusunda növbəti təlim keçirilib.
Təlim İnstitutun İnsan Hüquqları üzrə təlim və ekspertiza şöbəsinin müdiri Vüsalə Muradxanlının təqdimatında müxtəlif universitetlərdən qatılan fəal 35 nəfər gənc hüquqşünasının iştirakı ilə reallaşıb.
Təlimdə Mülki işlər üzrə icraat zamanı yuxarı instansiya məhkəmələrinə şikayətin verilmə müddətləri haqqında və qeyd edilən müddətlərin üzrlü səbəblərdən ötürüldüyü hallarda müddətin bərpası ilə bağlı məhkəməyə vəsatət verilməsi barədə geniş müzakirələr iştirakçıların marağına səbəb olub. Bu mövzuda fikir mübadiləsi aparılıb, təhlillər verilib.

The training led by our trainer for the young members of the European Law Students Association has caused a great interest.
On May 14, 2023, the European Law Students Association (ELSA) organized training "Cassation instance in civil proceedings» , within the framework of the National Court Competition dedicated to the 120th anniversary of Süreyya Agaoglu, the first female lawyer of the Turkish world . The training took place at the Legal Aid and Training Center of the Bar Association.
35 active young lawyers from various universities participated in the training led by Vusala Muradkhanli, head of the Human Rights Training and Expertise Department of the Institute of .
During the training, the participants were involved in the extensive and interesting discussions about the deadlines for filing appeals to the higher courts during civil cases and petitioning the court for the restoration of the deadline in cases where the stated deadlines have been extended for apologetic reasons. The participants exchanged opinions and presented their analyzes on the mentioned topics.