Təlimçimizin Avropa Hüquq Tələbələri Assosiasiyasının gənc üzvlərinə keçdiyi təlim böyük marağa səbəb olub
14 may 2023-cü il tarixində Avropa Hüquq Tələbələri Assosiasiyasının (European Law Students Association-ELSA) təşkilatçılığı ilə Vəkillər Kollegiyasının Hüquqi yardım və Tədris Mərkəzində türk dünyasının ilk qadın vəkili Sürəyya Ağaoğlunun 120 illiyinə həsr olunan Milli Məhkəmə Müsabiqəsi çərçivəsində "Mülki mühakimə icraatında kassasiya instansiya" mövzusunda növbəti təlim keçirilib.
Təlim İnstitutun İnsan Hüquqları üzrə təlim və ekspertiza şöbəsinin müdiri Vüsalə Muradxanlının təqdimatında müxtəlif universitetlərdən qatılan fəal 35 nəfər gənc hüquqşünasının iştirakı ilə reallaşıb.
Təlimdə Mülki işlər üzrə icraat zamanı yuxarı instansiya məhkəmələrinə şikayətin verilmə müddətləri haqqında və qeyd edilən müddətlərin üzrlü səbəblərdən ötürüldüyü hallarda müddətin bərpası ilə bağlı məhkəməyə vəsatət verilməsi barədə geniş müzakirələr iştirakçıların marağına səbəb olub. Bu mövzuda fikir mübadiləsi aparılıb, təhlillər verilib.

Тренинг, проведённый нашим тренером для молодых членов Европейской ассоциации студентов-юристов, вызвал большой интерес
14 мая 2023-го года в Центре юридической помощи и обучения Коллегии адвокатов, в рамках Национального судебного конкурса, посвященного 120-летию первой женщины-адвоката, Сурейи Агаоглу и при организации Европейской ассоциации студентов-юристов (European Law Students Association-ELSA) состоялся очередной тренинг на тему "Кассационная инстанция в гражданском судопроизводстве".
Тренинг был проведён заведующей Отделом обучения и экспертизы по правам человека Института, Вюсалей Мурадханлы, в котором принимали участие 35 активных молодых юристов из различных вузов.
В ходе тренинга участники с большим интересом обсудили такие темы как сроки подачи жалоб в суды вышестоящих инстанций при производстве по гражданским делам и о подачи ходатайства в суд о восстановлении срока в случаях, если они были пропущены по уважительным причинам. По этим темам состоялся обширный обмен мнениями и дан подробный анализ.