İnstitutda YAP partiya təşkilatı yaradıldı
Bu gün AMEA Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunda Yeni Azərbaycan Partiyası təşkilatının yaradılması ilə əlaqədar Yasamal Rayon Təşkilatının sədri Tağı Əhmədovun institut kollektivi ilə görüşü keçirilmişdir.
Tədbirdə YAP Yasamal rayon təşkilatının sədr müavini Qərib Məmmədov və YAP AMEA təşkilatının sədri Xədicə İsgəndərli və institut əməkdaşları iştirak ediblər.
Tədbiri giriş sözü ilə İnstitutun direktoru, Milli Məclisin deputatı, hüquq elmləri doktoru, professor Aytən Mustafazadə açaraq ilk partiya təşkilatının institutda yaradılmasının təqdirəlayiq hal olduğunu vurğulamış, eyni zaman da görüşdə iştirak edən qonaqlara və əməkdaşlara YAP institut təşkilatına sədrliyə namizəd institutun “Beynəlxalq münasibətlər və insan hüquqları” şöbəsinin müdiri, siyasi elmlər doktoru Elşad Mirbəşiroğlunu, eləcə də institut əməkdaşları arasından partiya sıralarına könüllü qəbul olmaq istəyənləri və hazırda partiya üzvlüyü olanları təqdim etmişdir.
Sonra Yeni Azərbaycan Partiyası Yasamal rayon təşkilatının sədri Tağı Əhmədov Yeni Azərbaycan Partiyasının yaranma tarixindən, partiyanın qurucusu ulu öndər Heydər Əliyevin Azərbaycan tarixindəki misilsiz xidmətlərindən, Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə YAP-ın bu gün gördüyü işlərdən, onun Azərbaycan dövlətçiliyinin inkişafına verdiyi töhfələrdən danışıb. Həmçinin Sədr ilk partiya təşkilatının fəaliyyətinin qənaətbəxş olduğunu da qeyd edib.
Sonda T.Əhmədov ilk partiya təşkilatına qəbul olunan yeni üzvləri təbrik edib, gələcək fəaliyyətlərində onlara uğurlar arzulayıb.

The Institute has established a party organization NAP
Today at the Institute of Law and Human Rights of ANAS was held a meeting of chairman of Yasamal district organization of New Azerbaijan Party Tagi Ahmedov with the staff of the Institute in connection with the establishment of "Yeni Azerbaijan" party.
The event was attended by Garib Mammadov, deputy chairman of the Yasamal district organization of the Yeni Azerbaijan Party, Khadija Iskandarli, chairman of the organization of the YAP ANAS and employees of the Institute.
The Director of the Institute, Doctor of Law, Professor Aytan Mustafazadeh noted that the establishment of the first party organization at the Institute is a commendable event and at the same time presented the candidate for the Chair of the Institute's party organization, the head of the International Relations and Human Rights Department, Doctor of Political Science Elshad Mirbashiroglu, as well as the employees willing to voluntarily join the party and are currently members of the party to the guests and employees of the Institute.
Then the chairman of the Yasamal district organization of the New Azerbaijan Party, Tagi Akhmedov, spoke about the history of the creation of the New Azerbaijan Party, the invaluable merit of the party’s founder, national leader Heydar Aliyev in the history of Azerbaijan, the work done by YAP with the leadership of President Ilham Aliyev and his contribution to development Azerbaijani statehood.
He also noted that the activity of the first party organization was satisfactory.
At the end Ahmedov congratulated the new members of the party and wished them success in their future activities.