İnstitutda “İctimai vəkillik” mövzusunda təlim keçirilib
27-29 aprel tarixlərində Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunun texniki dəstəyi ilə Avropa İttifaqı və Avropa Şurası tərəfindən maliyyələşdirilən Şərq Tərəfdaşlığı Vətəndaş Cəmiyyəti Forumu Azərbaycan Milli Platformasının təşkil etdiyi “İctimai vəkillik” mövzusunda 3 günlük təlim keçirilib. Təlim peşəkar ekspert, Azərbaycan Respublikasının Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Agentliyinin Müşahidə Şurasının üzvü Günel Səfərova tərəfindən aparılıb.
Təlimdə İnstitutun 5 əməkdaşı və 3 stajoru, vətəndaş cəmiyyəti institutlarının təmsilçiləri iştirak ediblər. Proqram çərçivəsində iştirakçılara İctimai vəkillik kampaniyasının həyata keçirilmə strategiyaları, hədəf auditoriyasının seçilməsi, sosial tərəfdaşlıq, ictimaiyyətin fikrinin öyrənilməsi mexanizmləri barədə ətraflı məlumat verilib. Təlim  zamanı iştirakçılar qrup şəklində işləmiş və səmərəli fikir mübadiləsi aparmışlar.

В Институте прошел тренинг на тему «Общественная адвокатура»
27-29 апреля при технической поддержке Института права и прав человека был проведен 3-дневный тренинг на тему «Общественная адвокатура», организованный Азербайджанской национальной платформой Форума гражданского общества Восточного партнерства, финансируемого Европейским Союзом и Советом Европы. Тренинг провела профессиональный эксперт, член Наблюдательного совета Агентства государственной поддержки неправительственных организаций Азербайджанской Республики, Гюнель Сафарова.
В тренинге приняли участие 5 сотрудников и 3 стажера Института, а также представители институтов гражданского общества. В рамках программы участникам была предоставлена подробная информация о стратегиях реализации кампании Общественной адвокатуры, выборе целевой аудитории, социальном партнерстве, а также механизмах изучения  общественного мнения. Во время тренинга участники эффективно работали в группе и  обменивались идеями.