“İmtiyazlı məhbuslar üçün qanunlar toplusu” elektron kİtabının təqdimatı
2016-cı il iyunun 8-də Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunun binasında “Beynəlxalq Əlillər Cəmiyyəti” İctimai Birliyinin Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Şurasının yardımı ilə həyata keçirdiyi “İmtiyazlı məhbusların özlərinin və ailə üzvlərinin hüquq və azadlıqlarının müdafiəsi” adlı layihə çərçivəsində nəşr etdirdiyi “İmtiyazlı məhbuslar üçün qanunlar toplusu” kitabının elektron variantının təqdimat mərasimi keçirilmişdir.
“Beynəlxalq Əlillər Cəmiyyəti” İctimai Birliyinin sədri Tahir Xudiyev kitabda imtiyazlı məhbusların hüquqları haqqında Azərbaycan Respublikası və habelə beynəlxalq penitensiar qaydaların öz əksini tapdığını vurğulamışdır. Onun sözlərinə görə, nəşrin məqsədi imtiyazlı məhbusların və həmçinin onların ailə üzvlərinin sosial problemlərinin həllinə nail olmaqla, insan hüquq və azadlıqlarının qorunmasına ictimai dəstək olmaqdır.
Təqdimat mərasimində iştirak edənlər adı çəkilən kitabın əhəmiyyətini qeyd edərək, imtiyazlı məhbusların və onların ailə üzvlərinin hüquq və azadlıqlarının qorunması istiqamətində maarifləndirmə işlərinin və hüquqi məsləhət xidmətlərinin təşkil olunmasını məqsədəuyğun saydılar.
Tədbirdə Azərbaycanın müvafiq nazirlik və komitələrinin nümayəndələri, beynəlxalq təşkilatların təmsilçiləri, alimlər və kütləvi informasiya vasitələrinin nümayəndələri iştirak etmişlər.

The presentation of the e-book the collection laws for privileged prİsoners
The presentation of the e-book entitled “The collection laws for privileged prisoners” published within the framework of the project “Protection of the rights and freedoms of the privileged prisoners and their family members” which implemented by “International Agency for Disabled People” Public Union with the support of the Council of State Support to Non-Governmental Organizations under the President of the Republic of Azerbaijan has been held on June 8, 2016 at the Instıtute on law and human rights of Azerbaijan National Academy of Sciences.
Tahir Khudiyev, the chairman of the “International Agency for Disabled People” Public Unionmentioned that book covers the regulations of the Republic of Azerbaijan, as well as international penitentiary about the rights ofprivileged prisoners. According to him, the aim of the publication includes public support to the protection of human rights and freedoms achieving solution of social problems of privileged prisoners and their family members.
The awareness and legal advisory services on protection of the rights and freedoms of privileged prisoners and their family membersconsidered appropriate noting the importance of this book by the participants of the event.
Representatives of relevant ministries and committees, representatives of international organizations, academics and media representatives have attended the event.