İnstitutun nümayəndəsi konfransda iştirak edib
8 may tarixində Bakı Dövlət Universitetinin Hüquq fakültəsində Azərbaycan xalqının ümummillli lideri Heydər Əliyevin 100 illiyinə həsr edilmiş “Ulu Öndər Heydər Əliyev hüquqi islahatların banisidir” mövzusunda konfransda İnstitutun İdarə Heyətinin sədr müavini Üzeyir Məmmədov iştirak edib. Azərbaycan Respublikasının Dövlət himninin səsləndirilməsi ilə başlayan konfransda Hüquq fakültəsinin dekanı Zaur Əliyev Ulu Öndər Heydər Əliyevin xalqımız və dövlətimiz qarşısında misilsiz xidmətləri olduğunu vurğulayıb. Qeyd edib ki, onun irsinin öyrənilməsinə hələ uzun illər böyük ehtiyac olacaq.
Çıxışlarda Ulu Öndərin məhkəmə-hüquq islahatlarının respublikamızın müasir və demokratik əsaslarla inkişafında mühüm rolu vurğulanıb.

Представитель Института принял участие в конференции
8 мая заместитель председателя правления Института Узеир Мамедов принял участие в конференции, посвященной 100-летию общенационального лидера азербайджанского народа Гейдара Алиева на тему «Великий лидер Гейдар Алиев – основоположник правовых реформ», организованной юридическим факультетом Бакинского Государственного Университета. На конференции, которая началась с исполнения Государственного гимна Азербайджанской Республики, декан юридического факультета Заур Алиев подчеркнул   непревзойденные заслуги великого лидера Гейдара Алиева перед нашим народом и государством,отметил важность изучения наследия, которое он оставил для других поколений  .
В выступлениях подчеркивалась важная роль великого лидера в реформировании  судебно-правовой системы    для успешного развития  нашей республики на современных и демократических началах.