İnformasiya texnologiyaları şöbəsi
Tural Oktay oğlu Hüseynov 18 may 1981-ci ildə Bakıda anadan olub. 1998-2002-ci illərdə Azərbaycan Dövlət Rəssamlıq Akademiyasının Rəngkarlıq fakültəsində teatr-dekor sənəti ixtisası üzrə təhsil alıb. 2002-2004-cü illərdə Azərbaycan Dövlət Rəssamlıq Akademiyasının Memarlıq və dizayn fakültəsində dizayn (sahələr üzrə) ixtisası üzrə magistraturanı bitirib.
Əmək fəaliyyətinə 2004-cü ildən başlayıb. 2004-2005-ci illərdə Azərbaycan Respublikası İqtisadi İnkişaf Nazirliyinin İqtisadi İslahatlar Mərkəzinin İctimaiyyətlə əlaqələr şöbəsində mütəxəssis, 2006-2008-ci illərdə Azərbaycan Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyinin İqtisadi İslahatlar Elmi-Tədqiqat İnstitutunda aparıcı mütəxəssis vəzifəsində işləyib. 2008-2011-ci illərdə Azərbaycan Marketinq Mütəxəssisləri İctimai Birliyində layihələr üzrə dizayner, 2011-2023-cü illərdə “Ailə Həkimi” jurnalı redaksiyasında qrafik dizayner vəzifələrində çalışıb. BMT İnkişaf Proqramının, bir sıra beynəlxalq və yerli təşkilatların layihələrində dizayn və çap məhsullarının hazırlanması xidmətlərini həyata keçirib.
2023-cü ildən “Hüquq və İnsan Haqları İnstitutu” publik hüquqi şəxsin Mətbuat və beynəlxalq əlaqələr şöbəsində qrafik dizayner vəzifəsində çalışıb. Hazırda İnstitutun İnformasiya texnologiyaları şöbəsinin müdiri vəzifəsində çalışır.
Azərbaycan, türk, rus və ingilis dillərini bilir.
İnformasiya texnologiyaları şöbəsinin 3 nəfər əməkdaşı var.
·        İnstitutun vahid kompüter şəbəkəsinin, informasiya və proqram təminatının yaradılmasını və təkmilləşdirilməsini təmin edir;
·        İnstitutun rəsmi internet səhifəsinin, elektron poçt ünvanlarının fəaliyyətinin tənzimlənməsini, proqram təminatının beynəlxalq standartların tələblərinə uyğunlaşdırılmasını həyata keçirir;

Отдел информационных технологий
В 2002 году получил степень бакалавра по специальности «Театрально-декорационное искусство», окончив факультет живописи Азербайджанской государственной академии художеств, а в 2004 году степень магистра по специальности «Дизайн (по отраслям)» на факультете архитектуры и дизайна в том же высшем учебном заведении.
Начал свою трудовую деятельность в Министерстве экономического развития Азербайджанской Республики, где с 2004 по 2005 год работал специалистом в отделе по связям с общественностью Центра экономических реформ, а с 2006 по 2008 год ведущим специалистом Научно-исследовательского института экономических реформ.
С 2008 по 2011 год работал проектным дизайнером в Общественном объединении специалистов по маркетингу Азербайджана, а с 2011 по 2023 год графическим дизайнером в редакции журнала «Семейный доктор». Также предоставлял дизайнерские и полиграфические услуги в проектах Программы развития ООН и ряда международных и местных организаций.
С 2023 года начал работать графическим дизайнером в отделе прессы и международных связей в "Институт права и прав человека" юридического лица публичного права. В настоящее время является заведующим отделом информационных технологий Института.
Владеет азербайджанским, турецким, русским и английским языками.
Женат, имеет 2 детей.
В Отделе информационных технологий работает 3 сотрудников.
·        Обеспечивает создание и совершенствование единой компьютерной сети, информационного и программного обеспечения Института;
·        Регулирует деятельность официального сайта Института, адресов электронной почты,  устанавливает соответствие программного обеспечения к требованиям международных стандартов;