İnformasiya texnologiyaları şöbəsi
Tural Oktay oğlu Hüseynov 18 may 1981-ci ildə Bakıda anadan olub. 1998-2002-ci illərdə Azərbaycan Dövlət Rəssamlıq Akademiyasının Rəngkarlıq fakültəsində teatr-dekor sənəti ixtisası üzrə təhsil alıb. 2002-2004-cü illərdə Azərbaycan Dövlət Rəssamlıq Akademiyasının Memarlıq və dizayn fakültəsində dizayn (sahələr üzrə) ixtisası üzrə magistraturanı bitirib.
Əmək fəaliyyətinə 2004-cü ildən başlayıb. 2004-2005-ci illərdə Azərbaycan Respublikası İqtisadi İnkişaf Nazirliyinin İqtisadi İslahatlar Mərkəzinin İctimaiyyətlə əlaqələr şöbəsində mütəxəssis, 2006-2008-ci illərdə Azərbaycan Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyinin İqtisadi İslahatlar Elmi-Tədqiqat İnstitutunda aparıcı mütəxəssis vəzifəsində işləyib. 2008-2011-ci illərdə Azərbaycan Marketinq Mütəxəssisləri İctimai Birliyində layihələr üzrə dizayner, 2011-2023-cü illərdə “Ailə Həkimi” jurnalı redaksiyasında qrafik dizayner vəzifələrində çalışıb. BMT İnkişaf Proqramının, bir sıra beynəlxalq və yerli təşkilatların layihələrində dizayn və çap məhsullarının hazırlanması xidmətlərini həyata keçirib.
2023-cü ildən “Hüquq və İnsan Haqları İnstitutu” publik hüquqi şəxsin Mətbuat və beynəlxalq əlaqələr şöbəsində qrafik dizayner vəzifəsində çalışıb. Hazırda İnstitutun İnformasiya texnologiyaları şöbəsinin müdiri vəzifəsində çalışır.
Azərbaycan, türk, rus və ingilis dillərini bilir.
İnformasiya texnologiyaları şöbəsinin 3 nəfər əməkdaşı var.
·        İnstitutun vahid kompüter şəbəkəsinin, informasiya və proqram təminatının yaradılmasını və təkmilləşdirilməsini təmin edir;
·        İnstitutun rəsmi internet səhifəsinin, elektron poçt ünvanlarının fəaliyyətinin tənzimlənməsini, proqram təminatının beynəlxalq standartların tələblərinə uyğunlaşdırılmasını həyata keçirir;

Department of Information Technology
Tural  Huseynov was born in May 18, 1981 in Baku city. In 1998-2002, he studied at the Azerbaijan State Academy of Fine Arts at the Painting Faculty specializing in theatrical and decorative arts. In 2002-2004 he graduated with the master degree from the Faculty of Architecture and Design of the Azerbaijan State Academy of Arts, specializing in design (indusrtial design).
In 2004-2005, he worked as a specialist in the Public Relations Department of the Center for Economic Reforms of the Ministry of Economic Development of the Republic of Azerbaijan, and in 2006-2008, he operated as a leading specialist at the Economic Scientific Research Institute on Economic Reforms of the Ministry of Economic Development of the Republic of Azerbaijan. In 2008-2011, he worked as a project designer in Azerbaijan Marketing Specialists Public Association, and in 2011-2023, he worked as a graphic designer in the editorial office of “Aile Hekimi” (Family doctor) journal. He has provided design and printing services in the projects of the UN Development Program and a number of International and local organizations.
From 2023, he was appointed as a graphic designer in Communications and International Relations Department of the “Institute of Law and Human Rights” public legal entity. Currently, he is the Head of Information Technologies Department of the Institute.
He speaks Azerbaijani, Turkish, Russian and English languages fluently.
He is married and has 2 children.
Department of Information Technology has 3 employees.
·        Ensures the creation and improvement of a single computer network of the institute, information and software;
·        Regulates the activities of the official website of the Institute, e-mail addresses, adapts the software to the requirements of international standards;