Şöbənin telefonu : (012) 537-20-73/76 (dax.130)
2003-2007-ci illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində “Mühasibat uçotu və audit” ixtisası üzrə təhsil alıb. 2007-ci ildə təhsilini Xəzər Universitetində davam etdirərək “MBA in finance” üzrə magistr dərəcəsi alıb.
2008-2022-ci illərdə özəl və dövlət sektorunun bir sıra müəssisələrində mühasib və baş mühasib kimi fəaliyyət göstərib. Bu müddət ərzində “Bank of Baku” ASC-də lizinq üzrə mütəxəssis, Gənc Mühasiblər Birliyində maliyyə hesabatları üzrə mühasib, “Turan Lizinq” MMC və “Qafqaz Lizinq” MMC-də baş mühasib, 2 saylı Sağlamlıq imkanları məhdud uşaqlar üçün sosial xidmət müəssisəsində baş mühasib, Aztelekom MMC-nin Şimal-Şərq Regional filialında baş mühasibin müavini vəzifələrində çalışıb. Müxtəlif mühasibat forumlarında və beynəlxalq mühasibat uçotu təlimlərində iştirak edib. Hazırda “Hüquq və İnsan Haqları İnstitutu” publik hüquqi şəxsin Maliyyə şöbəsinin müdiridir.
Azərbaycan, ingilis və rus dillərində sərbəst danışır.
Maliyyə şöbəsinin 2 əməkdaşı var.
·      İnstituta ayrılmış büdcə və büdcədənkənar vəsaitlərin qanunvericiliyin tələblərinə müvafiq qaydada icra olunmasını təmin edir;
·      Qanunvericiliklə müəyyən edilmiş hallarda və qaydada vergi hesabatlarının vergi orqanlarına təqdim olunmasını icra edir;
·      Qanunvericiliklə müəyyən edilmiş hallarda və qaydada məcburi dövlət sosial sığorta hesabatlarını müvafiq orqanlara təqdim edir;
·      Alınmış mal-materialların mədaxil və məxaric əməliyyatlarının, əsas vəsaitlərin, qeyri-maddi aktivlərin, az qiymətli və tez köhnələn əşyaların   uçotunu aparır;
·      İnstitutun fəaliyyəti ilə bağlı bank əməliyyatlarını həyata keçirmək məqsədilə zəruri tədbirlər görür;
·      Həyata keçirilən əməliyyatların mühasibat uçotu hesablarında düzgün əks etdirilməsini, ona nəzarəti və məlumatların operativ təqdim edilməsini təmin edir, həmçinin mühasibat (maliyyə) hesabatlarını müəyyən olunmuş müddətlərdə tərtib edir.

Department phone : (012) 537-20-73/76 (ext.130)
In 2003-2007, she studied “Accounting and Audit” at the Azerbaijan State University of Economics. In 2007, she completed “MBA in Finance” at Khazar University.
In 2008-2022, she worked as an accountant and chief accountant in a number of private and public sector enterprises. During this period, she held the position of a leasing specialist at “Bank of Baku” OJSC, financial reporting accountant at the Union of Young Accountants, chief accountant at “Turan Leasing” LLC and “Qafqaz Leasing” LLC, chief accountant at Social Service Institution for children with disabilities No. 2, as well as the deputy chief accountant of the North-Eastern regional branch of Aztelecom LLC. She participated in various accounting forums and international accounting trainings. Currently, she is the financial manager of the " İnstitute of Law and Human Rights" public legal entity.
She is fluent in Azerbaijani, English and Russian.
She is married and has 2 children.
The Finance Department has 2 employees.
·  To ensure the management of budgetary and non-budgetary funds allocated to the Institute in accordance with the requirements of the legislation;
·  To ensure the provision of tax reporting to the tax bodies as it is prescribed by legislation;
·  To submit reports on mandatory state social insurance to the relevant bodies as it is prescribed by legislation;
·  To keep records of incoming and outgoing operations with purchased inventory items, fixed assets, intangible assets, low-value and rapidly depreciating goods;
·  To take the necessary measures for the implementation of banking operations related to the activities of the Institute;
·  To ensure the correct reflection of the performed operations in accounting system, to provide a control over the mentioned operations and timely provision of information, and to prepare accounting (financial) statements within the established time limits.