Şöbənin telefonu : (012) 537-20-73/76 (dax.130)
2003-2007-ci illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində “Mühasibat uçotu və audit” ixtisası üzrə təhsil alıb. 2007-ci ildə təhsilini Xəzər Universitetində davam etdirərək “MBA in finance” üzrə magistr dərəcəsi alıb.
2008-2022-ci illərdə özəl və dövlət sektorunun bir sıra müəssisələrində mühasib və baş mühasib kimi fəaliyyət göstərib. Bu müddət ərzində “Bank of Baku” ASC-də lizinq üzrə mütəxəssis, Gənc Mühasiblər Birliyində maliyyə hesabatları üzrə mühasib, “Turan Lizinq” MMC və “Qafqaz Lizinq” MMC-də baş mühasib, 2 saylı Sağlamlıq imkanları məhdud uşaqlar üçün sosial xidmət müəssisəsində baş mühasib, Aztelekom MMC-nin Şimal-Şərq Regional filialında baş mühasibin müavini vəzifələrində çalışıb. Müxtəlif mühasibat forumlarında və beynəlxalq mühasibat uçotu təlimlərində iştirak edib. Hazırda “Hüquq və İnsan Haqları İnstitutu” publik hüquqi şəxsin Maliyyə şöbəsinin müdiridir.
Azərbaycan, ingilis və rus dillərində sərbəst danışır.
Maliyyə şöbəsinin 2 əməkdaşı var.
·      İnstituta ayrılmış büdcə və büdcədənkənar vəsaitlərin qanunvericiliyin tələblərinə müvafiq qaydada icra olunmasını təmin edir;
·      Qanunvericiliklə müəyyən edilmiş hallarda və qaydada vergi hesabatlarının vergi orqanlarına təqdim olunmasını icra edir;
·      Qanunvericiliklə müəyyən edilmiş hallarda və qaydada məcburi dövlət sosial sığorta hesabatlarını müvafiq orqanlara təqdim edir;
·      Alınmış mal-materialların mədaxil və məxaric əməliyyatlarının, əsas vəsaitlərin, qeyri-maddi aktivlərin, az qiymətli və tez köhnələn əşyaların   uçotunu aparır;
·      İnstitutun fəaliyyəti ilə bağlı bank əməliyyatlarını həyata keçirmək məqsədilə zəruri tədbirlər görür;
·      Həyata keçirilən əməliyyatların mühasibat uçotu hesablarında düzgün əks etdirilməsini, ona nəzarəti və məlumatların operativ təqdim edilməsini təmin edir, həmçinin mühasibat (maliyyə) hesabatlarını müəyyən olunmuş müddətlərdə tərtib edir.

Телефон отдела : (012) 537-20-73/76 (доп.130)
В 2003-2007 годах училась в Азербайджанском Государственном Экономическом Университете по специальности "Бухгалтерский учет и аудит". В 2007 году продолжила обучение в Университете Хазар по специальности "MBA in finance".
В 2008-2022 годах работала бухгалтером и главным бухгалтером в ряде предприятий частного и государственного сектора. В этот период являлась специалистом по лизингу в ОАО "Bank of Baku", бухгалтером по финансовой отчетности в Объединении молодых бухгалтеров, главным бухгалтером в ООО "Turan Lizinq" и ООО "Qafqaz Lizinq", главным бухгалтером в Учреждении Социальной Службы №2 для детей с ограниченными возможностями здоровья, заместителем главного бухгалтера Северо-восточного регионального филиала ООО "Азтелеком". Участвовала в различных бухгалтерских форумах и международных тренингах по бухгалтерскому учёту. В настоящее время является заведующей финансовым отделом "Института права и прав человека" юридического лица публичного права.
Свободно владеет азербайджанским, английским и русским языками.
Замужем, имеет 2 детей.
В финансовом отделе работают 2 сотрудника.
·      Обеспечивает исполнение бюджетных и внебюджетных средств, выделенных Институту, в соответствии с требованиями законодательства;
·      Обеспечивает представление налоговой отчетности в налоговые органы в случаях и порядке, установленных законодательством;
·      Представляет в соответствующие органы отчеты об обязательном государственном социальном страховании в случаях и порядке, установленных законодательством;
·      Ведёт учёт приходных и расходных операций по приобретённым товарам и материалам, учёт основных средств, нематериальных активов, малоценных и расходных материалов ;
·      Принимает необходимые меры для осуществления банковских операций, связанных с деятельностью Института.