Redaksiya və nəşriyyat şöbəsi
1990-1992-ci illərdə müstəqil mətbuatda çalışıb. 1992-ci ildən 2006-cı ilə kimi Milli Məclisin mətbu orqanı olan “Azərbaycan” qəzetinin Parlament şöbəsində müxbir kimi fəaliyyət göstərib. 2006-cı ildən 2022-ci ilə qədər Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının İnsan Hüquqları üzrə Elmi-Tədqiqat İnstitutunda (sonradan Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunda) böyük elmi işçi və baş redaktor vəzifələrində çalışıb.
Müxtəlif elm sahələrinə aid nəşrlərin redaktəsi üzrə 33 illik peşəkar təcrübəyə malik mütəxəssisdir. 2023-cü ildən “Hüquq və İnsan Haqları İnstitutu” publik hüquqi şəxsin Redaksiya və nəşriyyat şöbəsinin müdiridir.
Azərbaycan, rus və türk dillərində sərbəst danışır.
Ailəlidir, 3 övladı var.
Redaksiya və nəşriyyat şöbəsinin 5 nəfər əməkdaşı var.
·        Öz fəaliyyətini “Nəşriyyat işi haqqında” Azərbaycan Respublikası Qanununun tələblərinə uyğun qurur;
·        Çap məhsullarının nəşrə hazırlanması, istehsalı və yayımı ilə məşğul olan hüquqi və fiziki şəxslərlə təşkilati-yaradıcılıq və istehsalat təsərrüfat fəaliyyətini təmin edir;
·        Materialların hazırlanması zamanı tərcümə mətnlərində və müəllif mətnlərində müəlliflik hüququnu qorumaq şərtilə ixtisarlar və redaktə işləri aparır;
·        İnstitutun Nizamnaməsi ilə müəyyən edilmiş qaydada xüsusi bülletenlərin və digər nəşrlərin buraxılışını təmin edir;
·        Hüquqi maarifləndirmə işlərinin aparılmasında iştirak edir;
·        Müasir rəqəmsal texnoloji həll imkanlarından istifadə etməklə nəşr məhsullarını buraxılış məlumatları ilə təmin edir.

Отдел редакции и издательства
В 1990-1992 годах работал в свободной прессе. С 1992 по 2006 год, корреспондент парламентского отдела газеты «Азербайджан», представляющий печатный орган Милли Меджлиса.
В 2006 году приступил к трудовой деятельности в Научно-исследовательском институте по правам человека Национальной Академии Наук Азербайджана (позже Институт права и прав человека), где работал старшим научным сотрудником и главным редактором.
С 2023 года является заведующим Отделом редакции и издательства «Института права и прав человека» юридического лица публичного права.
Является специалистом с 33 летним профессиональным опытом редактирования публикаций, относящихся к различным областям науки.
Свободно владеет азербайджанским, русским и турецким языками.
Женат, имеет 3 детей.
В Отделе редакции и издательства работает 5 сотрудников.
· Строит свою деятельность в соответствии с требованиями Закона Азербайджанской Республики «Об издательском деле»;
· Обеспечивает организационно-творческую и производственно-хозяйственную деятельность юридическим и физическим лицам, занимающимся подготовкой к публикации, производством и распространением полиграфической продукции;
· Выполняет сокращения и редактирование при условии сохранения авторского права при подготовке материалов;
· Обеспечивает выпуск специальных бюллетеней и других изданий в соответствии с Уставом Института;
· Участвует в деятельности по правовому просвещению;
· Предоставляет издательской продукции информацию , используя возможности современных цифровых технологий.