Redaksiya və nəşriyyat şöbəsi
1990-1992-ci illərdə müstəqil mətbuatda çalışıb. 1992-ci ildən 2006-cı ilə kimi Milli Məclisin mətbu orqanı olan “Azərbaycan” qəzetinin Parlament şöbəsində müxbir kimi fəaliyyət göstərib. 2006-cı ildən 2022-ci ilə qədər Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının İnsan Hüquqları üzrə Elmi-Tədqiqat İnstitutunda (sonradan Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunda) böyük elmi işçi və baş redaktor vəzifələrində çalışıb.
Müxtəlif elm sahələrinə aid nəşrlərin redaktəsi üzrə 33 illik peşəkar təcrübəyə malik mütəxəssisdir. 2023-cü ildən “Hüquq və İnsan Haqları İnstitutu” publik hüquqi şəxsin Redaksiya və nəşriyyat şöbəsinin müdiridir.
Azərbaycan, rus və türk dillərində sərbəst danışır.
Ailəlidir, 3 övladı var.
Redaksiya və nəşriyyat şöbəsinin 5 nəfər əməkdaşı var.
·        Öz fəaliyyətini “Nəşriyyat işi haqqında” Azərbaycan Respublikası Qanununun tələblərinə uyğun qurur;
·        Çap məhsullarının nəşrə hazırlanması, istehsalı və yayımı ilə məşğul olan hüquqi və fiziki şəxslərlə təşkilati-yaradıcılıq və istehsalat təsərrüfat fəaliyyətini təmin edir;
·        Materialların hazırlanması zamanı tərcümə mətnlərində və müəllif mətnlərində müəlliflik hüququnu qorumaq şərtilə ixtisarlar və redaktə işləri aparır;
·        İnstitutun Nizamnaməsi ilə müəyyən edilmiş qaydada xüsusi bülletenlərin və digər nəşrlərin buraxılışını təmin edir;
·        Hüquqi maarifləndirmə işlərinin aparılmasında iştirak edir;
·        Müasir rəqəmsal texnoloji həll imkanlarından istifadə etməklə nəşr məhsullarını buraxılış məlumatları ilə təmin edir.

Editorial and Publishing Department
In 1990-1992 he worked in the independent press. From 1992 to 2006, he worked as a correspondent of the Parliament Department of the “Azerbaijan” newspaper, which is the press organ of the Milli Majlis. From 2006 to 2022, he worked as a senior researcher and editor-in-chief at the Research Institute of Human Rights (later the Institute of Law and Human Rights) of the Azerbaijan National Academy of Sciences.
He is a specialist with 33 years of expirience in editing of publications related to various fields of science. Since 2023 he has been working as the Head of Editorial and Publishing department of the Institute of Law and Human Rights, public legal entity.
He speaks Azerbaijani, Russian, Turkish languages fluently.
He is married and has 3 children.
Editing and Publishing department has 5 employees.
· Establishes its activities in accordance with the requirements of the Law of the Republic of Azerbaijan “On Publishing”;
· Provides organizational, creative, production and economic activities with legal entities and individuals involved in the preparation, production and distribution of printed materials;
· Makes abbreviations and corrections in translations and author's texts following the copyright protection rules;
· Ensures the issuance of special bulletins and other publications in accordance with the Charter of the Institute;