Mətbuat və beynəlxalq əlaqələr şöbəsi
İctimai vəkillik, ictimaiyyətlə və hökumətlə əlaqələr, qrantların idarə edilməsi, vətəndaş cəmiyyəti təşkilatlarının inkişafı, məcburi köçkün və qaçqın icmalarına yardım proqramlarının icrası, gənclərin və qadınların iqtisadi fəallığının inkişafı və təşviqi, fərdi inkişaf və karyera quruculuğu sahəsində təlim proqramlarının idarə olunması kimi sahələrdə 25 illik peşəkar təcrübəyə malik beynəlxalq mütəxəssisdir.
2010-2020-ci illərdə tanınmış beynəlxalq təşkilat “Counterpart İnternational”ın ölkə üzrə səlahiyyətli nümayəndəsi kimi fəaliyyət göstərib. Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi (ASAN Xidmət) və ADA Universiteti tərəfindən dəstəklənən “Qadın İştirakçılığı Proqramı”na birbaşa rəhbərlik edib.
"ExxonMobil” neft korporasiyasının Azərbaycan nümayəndəliyində Hökumətlə və İctimaiyyətlə Əlaqələr üzrə məsul şəxs kimi şirkətin Korporativ Sosial Məsuliyyət proqramının icrasına cavabdehlik daşıyıb. Əfqanıstan, Yəmən, Sudan və s. ölkələrdə humanitar proqramların icrasında iştirak edib. 2023-cü ildən “Hüquq və İnsan Haqları İnstitutu” publik hüquqi şəxsin Mətbuat və beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiridir.
Azərbaycan, ingilis, rus və türk dillərində sərbəst danışır.
Mətbuat və beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin 9 nəfər əməkdaşı var.
· Beynəlxalq təşkilatların və xarici ölkələrin müvafiq qurumları ilə əməkdaşlığın qurulması və inkişaf etdirilməsini təmin edir;
· Beynəlxalq, xarici və yerli media qurumları ilə əlaqələr qurur və inkişaf etdirir;
· Sosial media sahəsində fəaliyyətin tənzimlənməsini icra edir;
· İnstitutun fəaliyyətinin mediada işıqlandırılması və icra olunan layihələr barədə ictimaiyyətin məlumatlandırılmasını təmin edir;

Communications and International Relations Department
Mr. Aghasiyev is an international development professional with more than 25 years of experience in issue-based advocacy, grants management, civic engagement, building capacity of governmental institutions and NGOs, youth and women economic empowerment, refugee and IDP assistance, organization of training programs for personal development and career building, government-CSO engagement and local governance related programs.
In 2010-2020, he worked as an authorized country representative of the well-known international organization Counterpart International in Azerbaijan. Mr. Aghasiyev directly led the “Women's Participation Program” supported by the State Committee for Family, Women and Children Affairs, the State Agency for Public Service and Social Innovation under the President of the Republic of Azerbaijan (ASAN Service) and ADA University.
He was responsible for the implementation of the company's Corporate Social Responsibility Program as a government and public relations officer for the  Representative Office of the ExxonMobil Oil Corporation in Azerbaijan.
He participated in the implementation of humanitarian programs in Afghanistan, Yemen, Sudan and other countries. Since 2023,   I. Aghasiyev has been working as the Head of Communications and International Relations Department of the Institute of Law and Human Rights, a public legal entity.
He speaks Azerbaijani, English, Russian and Turkish languages fluently.
He is married and has 2 children.
Communications and International Relations Department has 9 employees.
·        Establishment and development of cooperation with relevant institutions of international organizations and foreign countries;
·        Establishment and development relationships with international, foreign and domestic media;