Mətbuat və beynəlxalq əlaqələr şöbəsi
İctimai vəkillik, ictimaiyyətlə və hökumətlə əlaqələr, qrantların idarə edilməsi, vətəndaş cəmiyyəti təşkilatlarının inkişafı, məcburi köçkün və qaçqın icmalarına yardım proqramlarının icrası, gənclərin və qadınların iqtisadi fəallığının inkişafı və təşviqi, fərdi inkişaf və karyera quruculuğu sahəsində təlim proqramlarının idarə olunması kimi sahələrdə 25 illik peşəkar təcrübəyə malik beynəlxalq mütəxəssisdir.
2010-2020-ci illərdə tanınmış beynəlxalq təşkilat “Counterpart İnternational”ın ölkə üzrə səlahiyyətli nümayəndəsi kimi fəaliyyət göstərib. Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi (ASAN Xidmət) və ADA Universiteti tərəfindən dəstəklənən “Qadın İştirakçılığı Proqramı”na birbaşa rəhbərlik edib.
"ExxonMobil” neft korporasiyasının Azərbaycan nümayəndəliyində Hökumətlə və İctimaiyyətlə Əlaqələr üzrə məsul şəxs kimi şirkətin Korporativ Sosial Məsuliyyət proqramının icrasına cavabdehlik daşıyıb. Əfqanıstan, Yəmən, Sudan və s. ölkələrdə humanitar proqramların icrasında iştirak edib. 2023-cü ildən “Hüquq və İnsan Haqları İnstitutu” publik hüquqi şəxsin Mətbuat və beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiridir.
Azərbaycan, ingilis, rus və türk dillərində sərbəst danışır.
Mətbuat və beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin 9 nəfər əməkdaşı var.
· Beynəlxalq təşkilatların və xarici ölkələrin müvafiq qurumları ilə əməkdaşlığın qurulması və inkişaf etdirilməsini təmin edir;
· Beynəlxalq, xarici və yerli media qurumları ilə əlaqələr qurur və inkişaf etdirir;
· Sosial media sahəsində fəaliyyətin tənzimlənməsini icra edir;
· İnstitutun fəaliyyətinin mediada işıqlandırılması və icra olunan layihələr barədə ictimaiyyətin məlumatlandırılmasını təmin edir;

Отдел прессы и международных связей
Является профессиональным международным специалистом с 25-летним опытом в таких областях, как общественная адвокатура, связи с общественностью и органами власти, управление грантами, развитие организаций гражданского общества, реализация программ помощи общинам вынужденных переселенцев и беженцев, развитие и поощрение экономической активности молодежи и женщин, управление обучающими программами в области личностного развития и построения карьеры.
В 2010-2020 годах работал уполномоченным представителем известной международной организации "Counterpart International". Непосредственно руководил "Программой участия женщин" при поддержке Государственного комитета по делам семьи, женщин и детей, Государственного агентства по оказанию услуг гражданам и социальным инновациям при Президенте Азербайджанской Республики (Служба ASAN) и Университета ADA.
Руководил реализацией программы корпоративной социальной ответственности в нефтяной корпорации "ExxonMobil" в качестве ответственного за связи с правительством и общественностью.
Участвовал в реализации гуманитарных программ в Афганистане, Йемене, Судане и др. странах. С 2023 года является заведующим Отделом прессы и международных связей "Института права и прав человека" юридического лица публичного права.
Свободно владеет азербайджанским, английским, русским и турецким языками.
Женат, имеет 2 детей.
В Отделе прессы и международных связей работает 9 сотрудников.
·        Установление и развитие сотрудничества с соответствующими структурами международных организаций и зарубежных стран;
·        Установление и развитие связей с международными, зарубежными и местными медиаструктурами;
·        Регулирование деятельности в сфере социальных медиа;
·        Обеспечение освещения деятельности института в СМИ и информирование общественности о реализуемых проектах;